Devlet Bahçeli'den İzmir depremi çıkışı: Ölüm bu kadar ucuz olmamalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuşuyor. Bahçeli, İzmir depremi hakkında önemli çıkışlar yaptı.

banner311
Devlet Bahçeli'den İzmir depremi çıkışı: Ölüm bu kadar ucuz olmamalı

İzmir’de Cuma günü meydana gelen 6,9’luk deprem üzerine açıklamalarda bulunan Bahçeli, “Keşke riskli binalarda oturmak tercih edilmeseydi” dedi.

Bahçeli konuşmasının devamında ise “Betondan, demirden çalan insan müsveddelerine zamanında tepki gösterilseydi. Ölüm bu kadar ucuz olmamalıdır” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin konuşmasında öne çıkanlar şöyle:

"Acılara birlikte göğüs gerdiğimiz sürece daha güçlü millet oluruz. Tüm suçu 2020'ye yıkmak kolaycılıktır.

Keşke riskli binalarda oturmak tercih edilmeseydi. Betondan, demirden çalan insan müsveddelerine zamanında tepki gösterilseydi. Ölüm bu kadar ucuz olmamalıdır. Hayatları söndüren deprem değil tedbirsizliktir. Bundan kaçış yoktur. İstanbul depremi için acilen hazırlık yapılmalı

İzmir'deki depremi siyaset malzemesi yapanlar bu milletin evladı olmayanlardır. İzmirimize gavur benzetmesi yapanlar bu vatana, millete kasıt etmişlerdir.”

CHP’Yİ HEDEF ALDI

“Devleti suçlamakla, mücadeleyi sulandırmakla amaçlanan nedir?- Kirli niyet sahipleri hayasız değil midir? CHP yönetimine soruyorum, siz de hiç mi vicdan kalmadı. CHP Genel Başkanı’nın depremden bir gün sonra afet alanına gitmesi mücadelenin merkezine İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni yerleştirmesi gafilliktir. Deprem enkazı üzerinde siyaset yapayım derken hamaset çukuruna yuvarlanmışlardır. CHP demek karanlık demektir. Bu kireçlenmiş zihniyetin yaptığı tek şey milletin sırtına hançer sallamaktır.

İnsanlık tercüme edemediği yeni bir durumla yüz yüze kalmıştır. Tarihin hiçbir dönemde bu kadar bebek katledilmedi. İnsanlar yerlerinden yurtlarından edildi. Kadınlara kıyıldı yaşlı insanlara sırt dönüldü. Biri yerken diğeri baktı, biri aç kaldı. Küresel sefalet insani değerleri eritti. Husumet cephesi genişledi.

Toplumsal güveni ayakta tutmak varken kuşkuya yaslanmak ahmaklık işaretidir. Koronavirüs’le mücadelede tedbirlere uyarsak cephemiz yıkılmayacak, varlığımız zarar görmeyecektir. Maske, mesafe, temizlik şartlarına bağlılık devamlı vurgulanırken Boğaz’a nazır mekânlarda Cadılar Bayramı’nı düzenleyip, vur patlasın çal oynasın demek en hafif tabirle pespayeliktir. Cadı olmak için bayrama ihtiyaç yoktur. Şımarık bir şekilde hastalığı bulaştırmak cinayet olmayacak mıdır?

Azerbaycan haklı mücadelesi sonuç almaktadır. Dağlık Karabağ işgalinin zincirlerinden hızla azat edilmektedir. Azerbaycan ordusu zafere koşmaktadır."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.