Devlet Bahçeli "Ezanı ıslıklamak küfrü alkışlamaktır"

MHP lideri Devlet Bahçeli, 8 Mart akşamı İstanbul’da bir grubun ezan okunurken ıslık çalmasına ilişkin, "Ezanı ıslıklamak küfrü alkışlamaktır, batılı selamlamaktır, iblise selam durmaktır, mukaddesat ve millete ihanettir. Peki bu ihanete CHP’den tepki geldi mi? İP’ten tepki geldi mi? HDP’den itiraz yükseldi mi" dedi.

Devlet Bahçeli "Ezanı ıslıklamak küfrü alkışlamaktır"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 31 Mart yerel seçimlerine yönelik miting ve etkinliklere hız kesmeden devam ediyor. Bahçeli bugün Başkent Ankara’da Cumhur İttifakı ortak adayının belirlendiği Etimesgut ilçesinde Seçim İletişim Merkezi açılışına katıldı. Açılışta bir konuşma gerçekleştiren Bahçeli, kısa bir süre kalan yerel seçimlere yönelik, Etimesgut’a talip olduklarını, gece gündüz çalışacaklarını belirterek belediye başkan adayı Enver Demirel’in Etimesgut’a, Mehmet Özhaseki’nin de Ankara’ya çok yakışacağını ifade etti.

TAKSİM’DE EZANI PROTESTO

8 Mart akşamı İstanbul Taksim’de bir grubun ezan okunurken ıslık çalmasına ilişkin, "Yani ezandan rahatsız olmuşlar, akıllarınca protesto etmişler. Bu densizliktir, bu ahlaksızlıktır, bu vandallıktır, bu arsızlıktır. Ezanı ıslıklamak küfrü alkışlamaktır, batılı selamlamaktır, iblise selam durmaktır, mukaddesat ve millete ihanettir. Peki bu ihanete CHP’den tepki geldi mi? İP’ten tepki geldi mi? HDP’den itiraz yükseldi mi? Bunlar zillettir, doğru konuşmazlar, doğru düşünmezler, haktan ve hakikatten yana durmazlar. Bu namertler bilsinler ki ezan susmayacak, bayrak inmeyecek, Türkiye asla bölünmeyecek" şeklinde konuştu.

"AYNI KAZANIN İÇİNDE KAYNAYAN KATRAN"

"CHP-İP-HDP-PKK-TKP-ÖDP-Pensilvanya’nın aynı fotoğraf karesine, aynı ittifak şemsiyesi altına girdiğini" ifade eden Bahçeli, CHP’nin devletin ve milletin bekasına göz koyan çevrelerle iş birliği yaptığını kaydetti. Bahçeli, "Güçlü Türkiye hedeflerini kabullenemedi, hazmedemedi. Ankara-İstanbul karayolunda adalet aramaya çıktı. Kriz havarileriyle kol kola girip yürüyüşe geçti. Türkiye’nin yükselişini durdurmak için sistem tartışmasını dilinden düşürmedi. Oyalanacak, rehavete kapılıp beka meselesini gözardı edecek ne zamanımız ne de tahammülümüz vardı. Millet iradesini tanımayanlara 24 Haziran 2018 tarihinde sandığı işaret ettik. CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Edirne Kapalı Cezaevini yol geçen hanı yapıp terörist ziyaretinde bulundu. Terörist Demirtaş’a özgürlük çağrısı yaptı. İP’in adayı da bunlarla aynı dilin sahibi, aynı yolun yolcusuydu. Kandil operasyonuna karşı aynı mevziiye girdiler. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtlarına karşı YPG’nin safında yer aldılar. CHP-HDP-İP-SP aynı kazanın içinde kaynayan katran misali birbirine kenetlenip tutundular" diye konuştu.

BÜYÜME RAKAMLARI DEĞERLENDİRMESİ

Bugün açıklanan büyüme rakamlarına değinen Bahçelu, en kötü senaryoların geride kaldığını gösterdiğini aktardı ve çok zor geçen 2018 yılında yüzde 2,6’lık büyümenin gelecek için ümitli verdiğini söyledi. Bahçeli, "Buna da kulp takarlar. Bunda da rahatsız olurlar. Büyümedeki gelgitlerden memnuniyet duyarlar. Tıpkı Gezi Parkı’nda ağacı bahane ettikleri gibi, şimdi de patatesi, patlıcanı, soğanı, biberi, tanzim satış noktalarını kirli siyasetlerine alet edip kurşun gibi kullanıyorlar. Çünkü utanmaları yok, vicdanları yok, ahlakları kalmamış. Çünkü zillete düşmüşler, akıl tutulmasına gömülmüşler. Türkiye küçülürse küçülsün ama bunların yalanları, riyaları, işbirlikçileri yeter ki büyüsün. Türkiye zillete teslim olmayacaktır. Türk milleti zillete haddini 31 Mart’ta bildirecektir. Etimesgut zillete sur çekip geldiği gibi gönderecektir. Bu gerçekler ışığında Türkiye’nin beka sorunu olmadığını söylemek Türk ve Türkiye düşmanlarının ağzıdır" mesajını verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 18:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Soru
Soru - 3 ay Önce

BAHÇELİ KABATAŞ YALANI DÖNEMİNDE CUMHUR İTTİFAKI OLSAYDI, BOP EŞBAŞKANINA DESTEK İÇİN AYNI MİNVALDE KONUŞARAK YALANA ORTAK OLUR MUYDU?

HASAN HÜSEYİN
HASAN HÜSEYİN - 3 ay Önce

SAYIN DEVLET BAHÇELİ KABATAŞ YALANI GİBİ BUDA YALAN (HABERİ YAPAN GAZETECİ İTİRAF ETTİ)ŞİMDİ NE YAPACAKSIN KRALDAN DAHA KRALCI OLMANIN SEBEBİNİ GERÇEKTEN HEPİMİZ MERAK EDİYORUZ HEPİMİZ DERKEN GERÇEK MİLLİYETÇİLERİ KAST ETTİM TABELA PARTİCİLERİNİ DEĞİL SAYGILAR

Bilelim
Bilelim - 3 ay Önce

KONUYAL İLGİLİ AHMET HAKAN ŞÖYLE BİR YAZI YAZMIŞ:
İSLAM ülkeleri arasında ezan konusunda en hassas olan ülke belki de Türkiye’dir.
Neden?
Çünkü Türkiye’de ezan, namaza davetin de ötesinde tıpkı bayrak gibi bağımsızlığın bir sembolü olarak görülür, değerlendirilir.
İşte bu nedenle Dünya Kadınlar Günü’nde İstanbul’da yapılan gece yürüyüşünde ezanın protesto edilip ıslıklanması iddiasının üzerinde önemle durulması gerekir.
Ben de öyle yaptım.
Olayın nasıl gerçekleştiğini anlamak için farklı açılardan çekilmiş görüntüleri defalarca izledim.
Çıkardığım sonucu, iki maddede özetliyorum:
- MADDE BİR: Yürüyüş yapanlar, ezan okunmadan önce ne yapıyorlarsa ezan okunmaya başlayınca da aynısını yapmaya devam ediyorlar gibi. Yani ezana yönelik özel bir protestoları yok gibi. Şöyle söyleyeyim: Ezanın üzerine ıslık gelmiyor, ıslığın üzerine ezan geliyor gibi.
- MADDE İKİ: Çekimleri yukarıdan yapılan videolarda sanki ezanın sesi, bütün yürüyüşçüler tarafından kolaylıkla işitiliyormuş gibi algılanıyor. Oysa yürüyüşçülerin büyük çoğunluğu, kendi çıkardıkları uğultudan ezanın sesini fark edemiyorlar bile. Yani videolar, bu açıdan aldatıcı olabilir.
Yani benim görebildiğim kadarıyla öyle çok net, çok bariz, çok tartışmasız bir ezan protestosu ya da ezan ıslıklaması söz konusu değil.
En azından kuşkuyu gerektirecek hususlar var.
Belki yürüyüşe katılanlardan bazıları, ezanın başladığını fark ederek ıslıklarını ve uğultularını arttırmış olabilirler ama bu da yürüyüşe katılanların büyük çoğunluğunu “ezan protestocusu” durumuna düşürmez.
O yürüyüşte...
- Açılan pankartlardan nefret etmek... Hakkınızdır!
- Dile getirilen talepleri kabul edilmez bulmak... Hakkınızdır!
- Bazı pankartları ahlaki açıdan yargılamak... Hakkınızdır.
Ama hakkaniyeti ve adaleti elden bırakmaya asla hakkınız yoktur!
Çünkü “Bir topluluğa olan kininiz sizi adaletsizliğe ve haksızlığa sevk etmesin” talebi, Kuran’ın talebidir.

Görelim ve Görmeyene Gösterelim
Görelim ve Görmeyene Gösterelim - 3 ay Önce

Durmuş Yılmaz
@DurmusYillmaz
20 sa.20 saat önce
Daha fazla
“Ezanı Protesto ettiler”. Yalan. Söylenecek yalan mı kaldıki, yalanı bile bitirdiler.

Habele-Hubele
Habele-Hubele - 3 ay Önce

Ezanın ıslıklandığı yok ama kadın hakları konusunda on küsur yıldır yürüyen kadınlar sıkı ve sert tedbirler dolayısıyla yaşanan hengamede itirazını isyanını ıslıkla ifade etmiş, o esnada ezan okunmuş. Ama halkı işin aslını bile isteye çarpıtarak tahrik eden Erdoğan ve Bahçeli ittifakı var. Utanmaz adam!

Bahçeli İnsan kandırmak  Zannettiğin Kadar Kolay Değil
Bahçeli İnsan kandırmak Zannettiğin Kadar Kolay Değil - 3 ay Önce

CHP Grup Başkan Vekili Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. CHP’li Özel, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla İstanbul Taksim’de gösteri yapan bir grubun, ıslık çalarak, ezanı protesto ettiği iddiasıyla ilgili “Kadınlar, İstiklal Caddesi’nde yürümeye çalıştılar. Onlar yürümeye çalıştıkça önlerine TOMA’lar geldi, önlerine kalkanlar geldi. Daha sonra da gaz ve su sıkarak, onları uzaklaştırmaya çalıştılar. Kadınlar ıslık çalarak ve düdük çalarak, bu saldırıyı protesto ettiler. Protesto etmek için böyle bir şey yaptılar ve bu dakikalarca sürdü. Bu sırada yakındaki camide ezan okunmaya başladı. Videoları izleyen herkes şunu görüyor ki kadınlar, protesto ediyorlardı ve ezan okunmaya başladı ve kadınların o protestoların içinde ezan sesini duymaları da mümkün değildi. Kadınların ezan protesto etmek gibi de bir dertleri yoktu. Onu yapmak isteseler, günde 5 vakit okunan ezan var. Öyle olsa 8 Mart’ta kendi yürüyüşlerini beklemezlerdi. Kadınların ezanla hiç bir dertleri yok. Aslında ne ezanın ne ezanı okuyanın ne ezanı okutanın ne de ezan okunmasını emredenin kadınla hiçbir sorunu yok” diye konuştu.

Coban
Coban - 3 ay Önce

Sayın.gelen.baikan.akp.şanliurfa.millet.vekiline.yapdıgı.konuşmadan.kimse.birşey.söylemiyor.sayın.gelen.başkan.inanin.o.insalar.bilişli.yapmamişlardır.türk.milletimiz.bilerek.ezana.saygısızlık.yapmız.lütfen.bizi.ayrıştırmasınlar.rica.ediyorum.

Tunç TEKİN
Tunç TEKİN - 3 ay Önce

Bahçeli sen bu işlerden anlamazsın.Akpartililer ve Fetöcüler komplo işlerinin profesörüdür.Sen çayını iç,dizilerini izle,Ferdi Babayı dinle.Sanki AKİT Gazetesi okuyorum sandım.


SIRADAKİ HABER