Devlet Bahçeli "Yeni Seçim düşünülebilir"

Bahçeli "Vicdanlar rahatlamayacaksa yeni seçim de düşünülebilir" dedi.

Devlet Bahçeli "Yeni Seçim düşünülebilir"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 31 Mart yerel seçim sonuçlarına itirazları değerlendirdi. Bahçeli, “Her seçimde olduğu gibi rakamlar, sayım sırasındaki farklılıklar her siyasi partiye, her adaya göre itirazlar yapılmaktadır. Bu itirazlar demokratik bir haktır, yapılması gerekir” dedi. Bahçeli, İstanbul’da ise bir kargaşa yaşandığını söyledi.

Bahçeli'nin açıklamalarından satırbaşları;

Seçimlerden sonra rakamlar sayım sırasındaki farklılıklar. Her siyasi partiye göre itirazlar yapılmaktadır. Bu itirazlar demokratik bir haktır. Bu itirazları en kısa sürece neticelendirerek Türkiye'yi normalleştirmek gerekir. Uluslararası gözlemcilerin yakından takip etmiş olduğu İstanbul'da bir kargaşa yaşanmaktadır.

29 bin oy farkı olduğu ortaya konulmuştur, bu farkta önemli değişiklikler oldu. Bu sürecin içerisinde işi kargaşaya aceleciliğe seçim sonrasında mazbatayı kim alırsa alsın Türkiye'de İstanbul'u tartışmaya sürüklemek doğru değildir. YSK karar vermelidir. Seçimin üzerindeki akılcı yaklaşımlar Türkiye'yi kaosa sürükleyecek duruma getiriyorsa hatalardan kurtulmanın yolu demokrasinin içerisinde aranmalıdır. Huzuru sağlamak için yeni bir seçim de düşünülebilir. Madem her konuda iddialısınız, seçimin yenilenmesi için sorununuz olmamalı.

FOX Tv muhabirine tepki: "Tabi ki İstanbul'u kastediyoruz, ama siz tilkilik yapıp Türkiye'yi soruyorsunuz."

YSK bazı ilçelerde çok sağlıklı yapıldığına dair karar vermişse onun dışındaki ilçelerde de yeniden seçim yapılabilir.

(Mansur Yavaş'ın mazbatasını alması) Sayılsal yönden mazbatayı almıştır toplumsal vicdanda beraat etmemiştir. Ankara'daki belediye başkanına yaklaşımım aklanmadan paklanmadan benim belediye başkanım diyemem."

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 14:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Saffet Koç
Saffet Koç - 4 ay Önce

Mağlubiyeti hazmetmek biraz zaman alabilir!..

Zafer
Zafer - 4 ay Önce

Bir oy farkla bile seçim kazanılır. (Devlet Bahçeli 7 gün önce)

Erkal EKEN
Erkal EKEN - 4 ay Önce

Sana söyleyecek söz bulamıyorum Siyonist oğlanı.

YILMAZ TÜRK
YILMAZ TÜRK - 4 ay Önce

Hem vAllahi hem billahi hazımsızlık gösteriyorlar ancak boş uğraş bunlar.halk seçti ise herkes saygı duymalı değil mi?

SAMIL KAFKAS
SAMIL KAFKAS - 4 ay Önce

MANSUR YAVAS, DA BUGÜN UYUYAMAZ SEN BELIDIYE BASKANIM DIYEMEDIGIN ICIN....VAH VAH NOLACAK SIMDI ?????????

Haber
Haber - 4 ay Önce

Bahçeli denilen adamın başkan adayı yaptığı Kozan Belediye Başkanı seçilen Nihat Atlı’nın başkanlığı, yapılan itiraz sonucu düşürüldü. Atlı’nın cinayet ve küçük yaşta kızı alıkoyma gibi suçlardan hapis cezası aldığı ve dosyasının Yargıtay’da beklediği öğrenildi Mansur Yavaş hakkında konuşan Bahçeli'nin pis siyaseti böyle. Yavaş'a karşı kullandıkları adam da yukarıdaki gibi biri, onun sözüyle Yavaş'ı lekelemeye çalışan Bahçeli de pis siyasete alışmış biri.

SAMİ HOCAOĞLU
SAMİ HOCAOĞLU - 4 ay Önce

Başkentimiz Ülkücü bir belediye başkanına kavuştu ya Bahçeli'yi cinler bastı.Bu soytarı 22 yıldır genel başkanlık koltuğunu işgal ediyor.Bir tane Ülkücünün yüzünü güldürmüş değil.Vazifesi Ecevit'e bastonluk,Tayyip'e yalakalık.

Ülkücü
Ülkücü - 4 ay Önce

Zurriyetsizin olduğu yerde ot bitmez

SIRADAKİ HABER