Devletin valilerinden AKP'nin kampanyasına destek mesajları!

Devletin valilerinden AKP'nin kampanyasına destek mesajları büyük tepki çekti.

Devletin valilerinden AKP'nin kampanyasına destek mesajları!

AKP'lilerin #ErdoğanınYanındayız başlığıyla başlattığı kampanyaya valiler de Twitter hesabından yaptıkları paylaşımla destek verdi. Valilerin destek paylaşımları vatandaşlardan ise eleştiri geldi. Paylaşımlar sosyal medyanın da gündemine oturdu.

Sözcü gazetesi internet sitesinde yer alan habere göre, sosyal medyada AKP'lilerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek amacıyla başlattığı kampanyaya devletin valilerinin de destek vermesi dikkat çekti.

AKP'nin parti çalışması olan ve #ErdoğanınYanındayız başlığı ile başlatılan kampanyaya birçok validen de destek mesajı geldi.

Paylaşım yapan bazı valiler ve mesajıları şu şekilde:

Bayburt Valisi Cüneyt Epçim: Türkiye'yi yıllarca geriye götürenlere inat, şahlanış çağını başlatan, "70 cent'e muhtaç" ülkeyi, geleceğe güvenle bakan bir Türkiye haline getiren, darbelere, kalkışmalara karşı vakur duruşunu koruyan, her daim, zalime düşman, mazluma umut olan liderimiz Erdoğan'ın yanındayız.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu: Dün, bugün, yarın ve her daim Erdoğan'ın yanındayız.
Düzce Valisi Erdinç Yılmaz: Başaramayacaksınız! Hep birlikte büyük Türk Milleti var.
Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu: Devletimizin başı, Cumhurbaşkanımız ve millet iradesinin temsilcisi.
Giresun Valisi Enver Ünlü: Milletin iradesinden yana.
Kocaeli Valisi Seddar Yavuz: Küresel güç Türkiye için.
Sivas Valisi Salih Ayhan: Dün de bugün de yarın da Erdoğan'ın yanındayız.
Erzincan Valisi Mehmet Makas: Devlet reisimizin yanındayız.
Giresun Valisi Enver Ünlü: Milletin iradesinden yana Erdoğan'ın yanındayız.
Ordu Valisi Tuncay Sonel: Reis… #ErdoğanınYanındayız
Amasya Valisi Mustafa Masatlı: Büyük ve Güçlü Türkiye yolunda Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın yanındayız.
Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz: Başaramayacaksınız! Hep birlikte büyük Türk Milleti var. Erdoğan'ın yanındayız.

VALİLERİN PAYLAŞIMLARINA VATANDAŞLARDAN ELEŞTİRİ

Öte yandan valilerin AKP'nin kampanyasına destek mesajları atmaları vatandaşı eleştirsine neden oldu. Valilerin paylaşımlarına gelen cevaplardan birkaçı ise şöyle:

"Eskiden valilerin bir ağırlığı vardı. Şimdi valiler biat yarışına girmiş, AKP il başkanlarından talimat alıyorlar. Çok yazık."

"Devlet memurları siyasi partiye üye olamazlar, herhangi bir siyasi parti, kişi veya zümrenin yararını veya zararını hedef tutan bir davranışta bulunamazlar. Hiçbir şekilde siyasi ve ideolojik amaçlı beyanda ve eylemde bulunamazlar ve bu eylemlere katılamazlar."

"Valiler siyaseten davranmaz, siyaseten konuşmaz, siyasi duruşunu belirtmez, sadece makamı ve mevkiini, gereği gibi hukuk çerçevesinde yönetir. Hangi şehirde görevli ise o şehrin tüm halkının valisidir. Emekli olana kadar böyledir. Emekli olduğu zaman dilediği şekilde özgürce yaşar."

"Başkan, vali siyaset yapıyor. Diyanet siyaset yapıyor, adalet siyaset yapıyor. Herkes taraf olmuş, buradan bir demokrasi çıkmaz."

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da valilerin paylaşımlarına tepki gösteren isimlerden oldu. Torun, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu'nun paylaşıma "Tarafsız olması gereken devlet pozisyonlarının siyaset yapmasında beis görmüyorlar, onu anladık da, militan deyince de kızmayın be kardeşim!" ifadeleriyle tepki gösterdi.

YORUM EKLE