E hani “çarşaf liste” olacaktı! Akşener'e "blok liste" için tam yetki

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in il başkanları ile yaptığı toplantıda, il başkanlarından İYİ Parti liderine 'Blok liste' için tam yetki çıktı.

E hani “çarşaf liste” olacaktı!  Akşener'e "blok liste" için tam yetki

İl Başkanları Toplantısı, İYİ Parti Genel Merkezi'nde Genel Başkan Meral Akşener başkanlığında yapıldı.

İl Başkanları, Ankara'da ATO Congresium Kongre Salonu'nda yarın yapılacak 2. Olağanüstü Kongre'de, "blok liste" için Akşener'e ittifakla tam yetki verdi.

Kurultay, saat 10.00'da saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayacak. Daha sonra Divan Başkanlığı'nın belirleneceği kurultayda Akşener bir konuşma yapacak, Parti Tüzüğü ve parti komisyonlarından gelen raporlar okunup oylanacak.

Konuşmaların ardından seçimlere geçilecek kurultayda, Genel Başkan seçiminin yanı sıra 80 üyeden oluşan GİK (Genel İdare kurulu) ve 11 üyeden oluşan Merkez Disiplin Kurulu (MDK) belirlenecek. Akşener'in tek aday gösterileceği kurultayda, İYİ Parti'yi yerel seçimlere taşıyacak yönetim kadroları şekillenecek.

Bin 124 delegenin oy kullanması beklenen kurultayda, önce Genel Başkan ardından GİK seçilecek. Salona giremeyen vatandaşlar kongreyi dışarıya yerleştirilecek iki dev ekrandan takip edecek.

Siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile yabancı misyon şeflerinin de aralarında bulunduğu 3 bin kişi ve kurumun davet edildiği kongrenin sloganı ise "Daha Yeni Başlıyoruz" olarak belirlenmişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer Naci
Ömer Naci - 3 yıl Önce

Çarşaf liste çarşafa bulaştı. Öyle demokratik beklentiler şu an için hayal