Erdoğan Ayasofya’nın eski skandal imamı Mehmet Boynukalın'ın tweetine bakın nasıl tepki verdi!

AKP iktidarına yakın gazeteci Abdulkadir Selvi, Ayasofya imamlığı görevinden alınan Mehmet Boynukalın'ın AKP MYK'da gündeme geldiğini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği tepkiyi kaleme aldı.

Erdoğan Ayasofya’nın eski skandal imamı Mehmet Boynukalın'ın tweetine bakın nasıl tepki verdi!

Yaptığı paylaşımlar nedeniyle AKP'li yöneticilerle de tartışan Eski Ayasofya İmamı Mehmet Boynukalın, son yaptığı paylaşımda kendisini eleştirenlere "Merak etmeyin ey güruh, haram ettiğiniz vergilerinizden bana düşen hisseden hepinize kaliteli pamuk aldım, artık helal edersiniz, ne yapayım" ifadelerini kullanmıştı.

Boynukalın'ın bu paylaşımı AKP MYK'da gündeme geldi.

İktidara yakın gazeteci Abdulkadir Selvi yaşananları şu sözlerle aktardı:

"Ayasofya imamı olarak İslam’ı sevdirmesi beklenirken adı ‘pamukçu hoca’ya çıkanlardan söz ediyorum.

Alpaslan Kuytul’culara camide biber gazlı müdahale ile Ayasofya’nın eski imamı Mehmet Boynukalın’ın “pamuk” göndermesi AK Parti MYK’da gündeme geliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, camide onlara müdahale şekli yanlıştı. Onların yaptığı da yanlıştı. İkisi de yanlış diyor. Dini meselelerde siyasetin değil, Diyanet’in konuşması gerektiği üzerinde duruluyor. Erdoğan, önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Diyanet’le bir toplantı yapılması talimatını veriyor.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş bir çaba içinde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kapsamlı bir toplantı yapılarak, bu konular ele alınacak.

ERDOĞAN’IN YÜZÜNÜ BURUŞTURDUĞU AN

Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Mehmet Boynukalın’ın “pamuk” göndermesinden haberi olmadığı anlaşılıyor. Erdoğan duyunca yüzünü buruşturuyor.

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344