Erdoğan Başkanlıktan Vazgeçti Parlamenter Sisteme Dönüyor!

Habererk Genel Yayın Yönetmeni İsmail Türk, Youtube kanlında yayınladığı videoda çok çarpıcı bir iddiada bulundu.

Türk yayınlanan vidosunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Parlamenter Sisteme döneceğini iddia etti. İsmail Türk, bu iddiayı ilk gündeme getirenlerden biri olduğunu vurguladı.

Buna gerekçe olarak, Ak Parti’nin son seçimde kaybettiği Büyükşehir Belediyeleri ve ekonominin iyi idare edilememesi, oy aldığı seçmenlerle iletişimin kesilmesi ve problemlerine çözüm bulanamaması, Cumhurbaşkanlığını kıl payı kazandığını söyledi. Türk, Ak Parti iktidarının mutlak olarak ortadan kalkacağını da iddia etti.

Millet İttifakının, Cumhur İttifakı ile anlaşarak, Parlamenter Sisteme dönüleceğini sözlerine ekleyen Türk, anket şirketlerinin son yaptığı anketlere göre, Ak Parti bütün anketlerde önde gittiğini vurguladı. Parlamenter Sisteme dönüldüğü takdirde, bugün seçim olsa Ak Partinin yine iktidar olacağına dikkat çeken İsmail Türk, bunun için Parlamenter Sisteme dönüleceğini söyledi.

İsmail Türk Youtube kanalı açtı

İsmail Türk’ün yeni açtığı Youtube kanalında birbirinden ilginç konuların yer alacağı, önümüzdeki süreçte formatın yeniden şekilleneceği ve konuklarla tartışmalar yayınlanacağı gelen bilgiler arasında. İsmail Türk, geçmiş dönemlerde TV programları yaparak, gündeme belirlediği ise bilinen bir gerçek. Öte yandan İsmail Türk, ulusal yayın yapan birçok kanala konuk olarak katılarak, gündeme damga vuran açıklamalar yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2020, 13:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürşat
Kürşat - 1 yıl Önce

Öyle yada boyle saray rejimi çökecek Türk Milleti Huzur bulacak Turkiye İYİ olacak