Erdoğan'dan Akşener'e “Gereken Hesabı Vereceksin”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i hedef alarak, "Ben halkıma nasıl 'terörist' diyebilirim? Böyle şey söz konusu olabilir mi? Denizli'de, Aydın'da söylediğimi söylüyor. Yurt Konseyi mensubuymuş, oradan yırtarmış. Bu ülkede adalet var, bu ülke hukuk devleti. Gereken hesabı da vereceksin. Senin dirsek temasında olduğun Bay Kemal, milletvekilliğine güveniyor. Onunla ilgili çalışmaları yargıya müracaat etmek suretiyle avukatlarım aracılığıyla yapılıyor. Teröristle omuz omuza yürüyenlere, yürüsün diyemeyiz" dedi. 

Erdoğan'dan  Akşener'e  “Gereken Hesabı  Vereceksin”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, beraberinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile birlikte saat 13.00 sıralarında Konya'ya geldi. Erdoğan, havalimanında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve kent protokolü tarafından karşılandı. Erdoğan, havalimanı yakınındaki Tahir Büyükkörükçü Camii'nde cuma namazını kıldı. Namazın ardından camiden ayrılan Erdoğan, yoğun ilgi nedeniyle zaman zaman otobüsten inip, kendisi bekleyenlerle selamlaştı, fotoğraf çektirdi. Daha sonra partisi tarafından Kılıçarslan Meydanı'nda düzenlenen mitinge katıldı. 

ERDOĞAN, SEÇİM ŞARKISINA EŞLİK ETTİ 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a miting alanında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı eşlik etti. Erdoğan, kürsüye çıktığında ise seçim şarkısı olan 'Bizimkisi bir aşk hikayesi' şarkısı çaldı. Erdoğan da alandakilerle birlikte şarkıya eşlik etti. 

KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER'E YÜKLENDİ 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında sabah İslam Birliği Teşkilatı toplantısına katıldığını ve birliğin dönem başkanı olduğunu hatırlatarak, o toplantı sonrası göçmenlerden sorumlu Yeni Zelanda Başbakan Yardımcısı ile bir araya gelip, atılacak adımlara yönelik kararlar aldıklarını söyledi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Yeni Zelanda'daki saldırının ardından yaptığı açıklamayı ekranlardan alandakilere izleten Erdoğan, şunları söyledi:

"Senin Avustralya'daki o terörist senatörden ne farkın var? Aynısın. Özellikle CHP'ye gönül verenlere sesleniyorum; böyle bir genel başkana siz daha ne kadar oy vereceksiniz? Her şey açık ve net ortada. 'İslam dünyasından kaynaklı terör' diyor. Bunu Batı'ya anlatamadım. Demek ki sana da anlatamamışız. Şu ifadeye bak. O zaman senin iç dünyanda başka şeyler var. Sen başka bir adamsın. Girdiğin bütün seçimleri kaybettin. Bu seçimleri de kaybedeceksin. Tek dayanağın var, 'Nasıl olsa bu koltuktan kalkmam.' Zillet ittifakına öyle bir Osmanlı tokadı atalım ki bir daha belini doğrultamasın."

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i de eleştiren Erdoğan, "Bu biliyorsunuz bir ara Yurt Konseyi diye bir şey çıkardılar. O da onun temsilcisi. '15 Temmuz'dan sonra başbakan olacağım' dedi. Şu an senin iyi günlerin. Tayyip Erdoğan'ın söylemediği sözleri söylemiş gibi söyleyip, fatura kesecek. Asıl fatura sana kesilecek. Bu Yurt Konseyi hikayesiyle, cumhurbaşkanına sen böyle bir iftira atamazsın. Ben halkıma nasıl 'terörist' diyebilirim? Böyle şey söz konusu olabilir mi? Denizli'de, Aydın'da söylediğimi söylüyor. Yurt Konseyi mensubuymuş, oradan yırtarmış. Bu ülkede adalet var, bu ülke hukuk devleti. Gereken hesabı da vereceksin. Senin dirsek temasında olduğun Bay Kemal, milletvekilliğine güveniyor. Onunla ilgili çalışmaları yargıya müracaat etmek suretiyle avukatlarım aracılığıyla gerekli çalışmalar yapılıyor. Teröristle omuz omuza yürüyenlere, 'Yürüsün' diyemeyiz. 'YPG bize saldırmaz' diyor. Saldırıyor ya sen gözünle görmüyorsun. 31 Mart'ta milletim bunlara gereken dersleri verecek inşallah. Seçimden sonra bir taraftan parlamentoda, bir taraftan yargıyla üzerine üzerine gideceğiz" diye konuştu.

Erdoğan, partisinden ayrılanlar için de "Milletimize tepeden bakan gurur abideleri var ya, ulaşılamaz olan efendilik yapmaya kalkanlar bizimle, AK Parti içinde yer alamaz. Peyder pey  tasfiye oldu" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2019, 17:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur kartal
Uğur kartal - 4 ay Önce

Yalanci sahtekar sen firavunu aratır oldun sahtekar megri megri pkk sarkisi soyleyen pkk pyd feto apo papa ile omuz omuza el ele olan sensin sen

SAMIL KAFKAS
SAMIL KAFKAS - 4 ay Önce

BILENLER BILIYOR HEMIDE SENIN CIGERINI BILIYOR. EYYY AZIZ TÜRK MILLETI SEN BILIRSIN GAYRI.

mehmet selim polat
mehmet selim polat - 4 ay Önce

SENDE HESAP VERECEKSİN.

Hasan Hüseyin
Hasan Hüseyin - 4 ay Önce

TEHDİTLE ZULÜMLE BEKA OLMAZ NE DİYELİM HER ŞEY BİRİBİRİNE KARIŞMIŞ ALLAH SONUMUZU HAYIRLARA GETİRE BAŞKA MAKAM KALMADI

Kürşad YÖRÜKOĞLU
Kürşad YÖRÜKOĞLU - 4 ay Önce

Megrici TÜRKLÜK düşmanı PAPA dostu boynunda yahudi madalyası taşıyan zat TÜRK milliyetçiliğini ayaklar altına alan zerzevat

Hasan Korkmaz
Hasan Korkmaz - 4 ay Önce

Peki mahkeme safhasında MHP 'yi kim savundu?Bir zamanlar Samanyolu TV de devamli çıkan,AKP ve FETÖ yancısı Hüseyin Hatemi ve manevi kızi Dr.Burcu Kalkan Oğuztürk.Burcu hanim FETÖ'den iki kere ihraç edildi.Çamur atarken dikkat et.Alemin uyanığı sen misin?

neval kavcar
neval kavcar - 4 ay Önce

FETÖ'cü hakim Burhan yaz, icra hakimi iken ve görev alanı değilken fotokopi üzerinden nasıl 15 Mayısta MHP'de kurultay kararı aldı, anlatmalı. Bazı sorular cevap bulmalı.

Tunç TEKİN
Tunç TEKİN @neval kavcar - 4 ay Önce

Eskiden n@kavcar diye çaktırmadan yazıyordun.Deşifre oldun.Meral hanıma saygılı ol.Eğer Tayyip'in ve Bahçeli'nin elinde Meral hanımla ilgili en ufak çamur olsa bir saniye düşünmez hücuma geçerlerdi.Sana o konuda ekmek yok.

Turgay
Turgay @neval kavcar - 4 ay Önce

Hani şu Bahçeli'nin kendi seçtiği delegenin kararından korktuğu için Tayyip'in koltuğunun altına sığındığı ve ülkeyi beraberce uçuruma götürdükleri kurultay kararından mı bahsediyorsunuz. Birisi 15 Mayıs olmaz ama sanırım 5 Temmuz Bahçeli sözü diyordu ,gördük Bahçeli sözünü. Bir de utanmadan o 15 Mayıs'ı 15 Temmuz'a çeviren soysuzlar oldu.

noname
noname - 4 ay Önce

gün gelir hesap döner...az kaldı...

nk
nk @noname - 4 ay Önce

yeni darbe mi var?


SIRADAKİ HABER