Erdoğan'dan yeni anayasa açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin yeni anayasa metniyle ilgili açıklama yaptı.

Erdoğan'dan yeni anayasa açıklaması

 Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin yeni anayasa metniyle ilgili yaptığı değerlendirmede "Biz de kendi çalışmamızı yakında takdim edeceğiz. Bahçeli ile istişare edip muhalefete de sunacağız" ifadelerini kullandı.

Mısır ile yeniden başlayan üst düzey temaslarla ilgili ise Erdoğan, "Zaten geçmişte de sorunumuz yoktu" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

AZINLIK CEMAATİ TEMSİLCİLERİYLE İFTAR

Ülkemizdeki tüm azınlık grupları ve dini cemaatlerin liderleriyle biraraya gelerek yaptığımız iftarda Türkiye'de herhangi bir sıkıntıları var mı yok mu bunları kendilerinden duymuş oldum. Azınlıkların nerede herhangi bir ihtiyacı varsa bu konularda yardımcı olabileceğimizi taahhüt ettik.

YERLİ AŞI

Biz bunları da sadece ülkemizde kullanmak değil, tüm dünyada nereden bir talep varsa hepsiyle de paylaşmaya hazır olduğumuzu söylemiş olduk. Ülkemizde de şu anda ciddi bir çalışma, yoğun bir çalışma var. Eylül, ekim aylarına yetiştirmeyi planladığımız bu çalışmayla da yerli aşımızı inşallah yapacağız.

KOVİD-19 AŞILARI ÜZERİNDEKİ FİKRİ MÜLKİYET HAKKI

İnsanlığın sağlığıyla alakalı bir konuda 'Bunu biz ürettik, kimseye vermeyiz' gibi bir anlayış yanlış bir yaklaşımdır. İlim tüm insanlığın ortak malıdır, ilimde kıskançlık olmaz.

MISIR İLE İLİŞKİLER

Mısır halkıyla tarihten gelen bu birliği yeniden kazanmak, yeniden devam ettirmenin gayreti içindeyiz. Dış politikada Türkiye, birilerinin çekidüzen vermesi gereken bir ülke değil, tam aksine Türkiye dimdik ayakta durabilen bir ülke.

YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI

Milletin genelinin kabul edebileceği bir yeni anayasayı inşallah çıkartalım istiyoruz. Biz de kendi çalışmamızı yakında takdim edeceğiz. Bahçeli ile istişare edip muhalefete de sunacağız

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2021, 15:07
YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344