Erdoğan "Herkesi doyurduk oya dönüşmedi"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletvekilleriyle yaptığı toplantıdaki açıklamaları kulislere yansımaya devam ediyor.

banner311
Erdoğan "Herkesi doyurduk oya dönüşmedi"

Sultanbeyli'deki düşüşe değinen Erdoğan’ın, “Mideye değil artık buraya (kafasını işaret ederek) bakacağız. Herkesin midesini doyurduk, ama neticede durum böyle. Karnını doyuruyorsunuz, her türlü ihtiyacını karşılıyorsunuz yine de oy vermiyor” dediği belirtildi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul ve Ankara’da yaptığı toplantılar kulislere yansıdı. Sultanbeyli örneğine değinen Erdoğan’ın “Mideye değil artık buraya (kafasını işaret ederek) bakacağız. Herkesin midesini doyurduk, ama neticede durum böyle. Karnını doyuruyorsunuz, her türlü ihtiyacını karşılıyorsunuz yine de oy vermiyor” dediği ileri sürüldü.

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan imzalı ‘Erdoğan’dan AKP’li vekillere: Herkesin midesini doyurduk, ama bu oya dönmüyor’ başlığıyla yayımlanan haberde, “Erdoğan’ın hafta sonu İstanbul’da hafta başında da Ankara’da yaptığı toplantılarda İstanbul seçimleri masaya yatırıldı” bilgisi verildi.

Emine Kaplan imzasıyla yayımlanan kulis haber, şöyle devam etti:

“Bir süredir 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun YSK’nin İstanbul seçimlerini iptal kararına yönelik eleştirilerine tepki gösteren Erdoğan’ın İstanbul’da milletvekilleri, belediye başkanları ve teşkilatla yaptığı toplantıda, bu iki ismin kendisiyle ilgili ‘sancısı’ olduğunu” söylediği öğrenildi.

Abdullah Gül’ün partinin kurucu üyesi olmadığını, Davutoğlu’nun da Gül’ün danışmanı olduğunu kaydeden Erdoğan, ‘Benimle ilgili karnında sancısı olanlar başını çıkardı ortaya’ dedi.

SULTANBEYLİ ÖRNEĞİ

23 Haziran seçiminde Kürt kökenli seçmenden oy alınabilmesi için bir şeyler yapılması gerektiğini yönündeki görüş üzerine Erdoğan, ‘Sultanbeyli’de ne kadar oy aldınız? Oysa oraya ne kadar hizmet yapıldı. Ama onlar yüzde 15 oy aldılar. Sultanbeyli’ye o kadar hizmet yaptın, Kürtler ne yaptı, o kadar oy çıktı oraya’ dedi.

İktidarları döneminde yaptıkları hizmetlerle ilgili örnekler veren Erdoğan’ın, ‘Mideye değil artık buraya (kafasını işaret ederek) bakacağız. Herkesin midesini doyurduk, ama neticede durum böyle. Karnını doyuruyorsunuz, her türlü ihtiyacını karşılıyorsunuz yine de oy vermiyor’ dediği belirtildi.

Bakanlara ulaşamamaktan ve taleplerini iletememekten şikâyetçi olan bazı milletvekilleri de, bakanların eskiden olduğu gibi nöbet usulü Meclis’e gelmelerini önerdi. Grup yönetimi, bu konuda bir çalışma yapılabileceği bilgisini verdi.”

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 12:31

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Alperen
Alperen - 1 yıl Önce

Nankörler Makarna yediler Rey vermediler. ZAVALLI REiS.

IYI parti Çubuk
IYI parti Çubuk - 1 yıl Önce

Her yeri tanta çeviren hırsızlar çürük biloya milyon dolarlar aktarılmış dünya capinda hirsizlik yapılmış işte bu yüzden YÖRÜKLER olarak IYI parti diyoruz imamoglu na destek veriyoruz

SAMIL KAFKAS
SAMIL KAFKAS - 1 yıl Önce

" MAKARNAA , KÖMÜÜÜRR , CUGGALAARR " KANKIN MITINGLERDE DIYORDU YA , ANANIZIN AKSÜTÜ GIBI HELAL ALIN AMA OY VERMEYINNNN........