Erdoğan'ın eski metin yazarı ve Kemal Öztürk'ten Sevda Noyan'a çok ağır sözler

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski metin yazarı ve eski AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal ve Erdoğan'ın eski danışmanı ve Anadolu Ajansı eski Genel Müdürü Kemal Öztürk, Ülke TV’de tepkilere neden olan açıklamalar yapan Sevda Noyan'a ağır sözler söyledi.

banner311
Erdoğan'ın eski metin yazarı ve Kemal Öztürk'ten Sevda Noyan'a çok ağır sözler

İktidara yakın Ülke TV’de Esra Elönü'nün sunduğu “Arafta Sorular” programında tepkilere neden olan ifadeler kullanıldı.

Programda siyasetin gündemindeki darbe iddiaları konuşulurken, konuk Sevda Noyan, “Ya bak 15 Temmuz kursağımızda kaldı. Yani yapamadık istediklerimizi. Boş bulunduk. Yani yanlış anlaşılmasın doğru anlaşılsın bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür. Onu söyleyeyim” sözleri tartışmalara neden oldu.

Tepki çeken sözlerin ardından bu kez iktidara yakınlığıyla bilinen Fatih Tezcan’ın “Tayyip Erdoğan'ı devireceğiz, idam edeceğiz diyorsunuz. Karınızı, çocuklarınızı nasıl koruyacaksınız bizden? Erdoğan'ın bir damla kanına milyonlarca kan dökülür bu ülkede” dediği gündeme geldi.

Bu açıklamalar AKP’lilerin de tepkisini çekti.

“BUNLAR İLAÇ DEĞİL, ZEHİR!”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski metin yazarı ve eski AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal, AKP’ye uyarılarda bulundu.

AKP’li Aydın Ünal, “Eski Fetöcü, eski PKK’lı, eski azılı Erdoğan karşıtı, aklı, ahlakı kıt fırıldak bir güruh, “Erdoğan’ı savunuyoruz” maskesiyle ortalığa pislik saçıyor, AK Parti ve Erdoğan’a büyük zarar veriyorlar. Bunlar ilaç değil, zehir! Bunlarla arasına mesafe koymayan kaybetmeye mahkumdur” mesajını yayımladı.

İşte o mesaj:

“NEREDEYSE HER GÜN CAHİL, KİFAYETSİZ MUHTERİSİN BİRİ ÇIKIP…”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski danışmanı ve Anadolu Ajansı eski Genel Müdürü Kemal Öztürk ise “akıllı sandığımız insanlar” ifadeleriyle AKP’ye eleştiride bulundu.

Kemal Öztürk “Neredeyse her gün cahil, kifayetsiz muhterisin biri çıkıp @Akparti 'yi, ‘reisi’ savunuyorum diye bir skandala imza atıyor. Tepki görünce akıllı sandığımız insanlar bu cehaleti savunmak zorunda hissediyor kendini. Ve iyi başlamış bir hikaye, cahillerin kaleminden drama dönüşüyor” mesajını paylaştı.

İşte o mesaj:

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2020, 09:36

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.