Erdoğan'ın kampanyasına AKP'liler de katılmamış

MetroPoll Stratejik ve Sosyal Araştırma Merkezi'nin anketine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı 'Biz bize yeteriz' kampanyasına AKP'lilerin bile destek vermediği ortaya çıktı.

banner311
Erdoğan'ın kampanyasına AKP'liler de katılmamış

Halkın belirli konulardaki görüşlerini belirlemek için her ay anket yapan MetroPoll Stratejik ve Sosyal Araştırma Merkezi, Nisan ayında pandemi sürecini sorguladı.

Birgün'den Hüseyin Şimşek'in haberine göre; MetroPoll'ün gerçekleştirdiği ankete göre,  İktidarın sık sık değiştirdiği maske kararları da ankette yer aldı. Maske temin etme konusunda sorun yaşadığını bildiren seçmen oranı yüzde 55 oldu. AKP'lilerin yüzde 41'i, MHP'lileri yüzde 53.7'si, CHP'lilerin yüzde 69,6'sı, İyi Partili'lerin yüzde 63,6'sı ve HDP'lilerin de yüzde 76,7'si maske temininde sorun yaşadıklarını ifade etti.

"KAMPANYAYA AKP'LİLER DE KATILMADI"

"Biz bize yeteriz Türkiyem" kampanyasına katılıma yönelik soruya yüzde 70,8 "Katkıda bulunmadım" yüzde 23,9 ise "katkıda bulundum" yanıtını verdi. Katkıda bulunmadığını söyleyenlerin yüzde 57,7'si AKP, yüzde 53,3'ü MHP, yüzde 88,4'ü CHP, yüzde 86,9'u HDP ve yüzde 92,7'si İyi Parti seçmeninden oluştu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.