Erdoğan kısıtlamayı dün duyurmuştu: Millet ölüme gidiyor dedirten görüntüler!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın toplu taşımada ayakta yolcu alınmayacağını açıkladı.

banner311
Erdoğan kısıtlamayı dün duyurmuştu: Millet ölüme gidiyor dedirten görüntüler!

İstanbul'da sabah saatlerinde otobüs ve minibüslerde vatandaşların ayakta ve sosyal mesafe kuralına uymaksızın yolculuk ettiği görüldü. Cevizlibağ'da metrobüs, otobüs ve tramvaylarda da çok sayıda kişi ayakta yolculuk etti.

Koronavirüsle mücadele kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplu taşımada ayakta yolcu alınmayacağını açıkladı. Sabah saatlerinde İstanbul’da toplu taşıma kullanan vatandaşlar ayakta ve sosyal mesafe kuralına uymadan yolculuk etmeyi sürdürdü.

Kağıthane'de işlerine gitmek için yola çıkanlar toplu taşıma kullanmak için otobüs duraklarına geldi. Kapasitelerini aşan kimi otobüs ve minibüsler durakta bekleyen yolcuları alırken kimileri ise durmayarak yoluna devam etti.

Otobüs ve minibüs kullanan vatandaşların sosyal mesafe kuralına da uymadıkları görüldü.

KÜÇÜKÇEKMECE'DE MİNİBÜSLER YİNE TIKLIM TIKLIM

Küçükçekmece'de minibüslerde yine aynı görüntüler kaydedildi. Oturan yolcuların haricinde ayakta gidenler nedeniyle bazı minibüslerin kapıları zor kapandı. Sosyal mesafesiz yolculuk yapanlar kameralara yansıdı.

METROBÜS VE OTOBÜSLERDE AYAKTA YOLCULUK DEVAM EDİYOR

Yapılan tüm uyarılara rağmen sabah saatlerinde İstanbul'da metrobüs ve otobüslerde vatandaşların ayakta ve sosyal mesafe kuralına uymaksızın yolculuk ettiği görüldü.

CEVİZLİBAĞ'DA TOPLU ULAŞIMDA YOĞUNLUK

Cevizlibağ'da metrobüs, otobüs ve tramvaylarda çok sayıda kişi ayakta yolculuk etti. İstanbul'da bu sabah toplu ulaşımda yoğunluk ve ayakta yolculuk edenlerin fazlalığı dikkat çekti.

Cevizlibağ'da metrobüs, otobüs ve tramvaylardaki yoğunluk havadan da görüntülendi. Yolcular da kalabalıktan şikayetçi. Koronavirüs tehditi nedeniyle tedirgin olduğunu belirten Ahmet Çetin, “Ayakta geldim, doluydu. Bundan sonra sıkı bir denetleme yapacaklar başka türlü olmaz" dedi. Metrobüsten inen Ahmet İlhan ise, "Çok kalabalık, biraz seyrek olsun çünkü koronavirüs var, korkuyoruz. Yine yolcu alıyorlar, şimdi durağa gideyim yine kalabalık, kuyruk, adım atacak yer yok" diye konuştu.

Doktor kontrolüne giden hamile Gözde Elaydın de “Oldukça kalabalık, sabah internette haberlerde gördüm ancak, ne dolmuşlarda, ne metrobüslerde kurallara uyulmuyor. Mecbur binmek zorundayım, hamileyim, Avcılar'dan Çapa'ya kontrole gidiyorum doktoruma ama şartlar oldukça zor. İnsanlarımız sağ olsun oturabildim, yer verdiler ama tıkış tıkış" dedi.

TOPLU ULAŞIMDA SEFERLERİN AZLIĞINA İSYAN ETTİLER

Eminönü ve Sirkeci'de işlerine gitmek için yola çıkanlar toplu taşıma kullanmak için otobüs duraklarına geldi. Kapasitelerini aşan kimi otobüs ve tramvaylar durakta bekleyen yolcuları alırken vatandaşlar ise sitem etti. Tramvaydan Sirkeci durağında inen bir yolcu, "Ayakta yolcu tabii ki vardı. Özellikle dün akşam içinde bulunduğum otobüste kavga bile çıktı. Yasakların işe yarayacağını hiç sanmıyorum. Çünkü sefer yok. Ciddi anlamda kısa aralıklarla seferler yapılmalı. Çok fazla yolcu var. Seferler arttırılmalı. Başka türlü bu soruna nasıl çözüm bulunacak." dedi.

"BELEDİYE OTOBÜS ÇIKARTMIYOR"

Eminönü'nde otobüsten inen ve ayakta yolculuk yapan bir yolcu ise, "Tabii ki ayakta geldim. Bu kuralı önce şoförlere söyleyin. Kimsenin uyacağını sanmıyorum. Siz bir de işe gidip gelenlere sorun ayakta yolculuk etmeyi. Sefer yok. Nasıl gideceğiz? Belediye otobüs çıkartmıyor. Herkes geç kalıyor. Bir de okullar açılınca görün siz buraları. İşe geç kalacağız. Ondan sonra patrondan azar yiyeceğiz. Seferleri arttırsınlar" diye konuştu.

"AYAKTA 30 KİŞİDEN FAZLA İNSAN VARDI"

İşe giderken 2 farklı toplu taşıma kullandığını ama oturamadığını belirten bir yolcu, "2 vesait değiştirdim işe giderken. İkisinde de oturamadım. Herkes ayaktaydı çünkü koltuklar tamamen doluydu. Metroda da Marmaray'da da aynı şekildeydi. Oturamadım" dedi. Bir başka yolcu ise, "Oturamadım. Ayakta yolcu çoktu. Denetimleri sıkılaştırsınlar. Hepsi de ayakta yolcu alıyor. Ayakta 30 kişiden fazla insan vardı." şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.