Erdoğan “Şimdiye Kadar Sustum, Ama Artık Yetti' Bu Seçim Yenilenmeli"

MÜSİAD binası açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'daki seçimlerde usülsüzlük yapıldığını iddia ederek "Vatandaşım bana şunu söylüyor; bu seçim yenilenmeli" ifadelerini kullandı.

Erdoğan “Şimdiye Kadar Sustum, Ama Artık Yetti' Bu Seçim Yenilenmeli"

​Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:  

İstanbul ve Ankara'da seçimler yapılmıştır. Biz Ankara'da itiraz yapmadık. İstanbul'da hileler ve yolsuzluklar var. Ben halkımın oyunun arkasını takip etmek onun sonucunu kovalamak zorundayım. 28 binden 13 bine kadar bu sayımlarda oylar düşüyorsa burada yolsuzluğun olduğu apaçık ortadayken bunu kovalamayalım mı? Vatandaşım bana şunu söylüyor; bu seçim yenilenmeli. Dünyanın her yerinde yarım puan 1 puanla olan yerlerde bile seçimler yenilenmiştir. 1970'lerde buna benzer bir YSK bu tür karar almıştır. Kaldı ki burası bir kasaba değil İstanbul.

'ŞİMDİYE KADAR SUSTUM, AMA ARTIK YETTİ'

Şimdi kadar sustum ama artık yetti. Yolsuzluk var bu apaçık ortada. Milli irade nasıl bir karar veriyorsa başım gözüm üstüne deriz. Çok açık net, memur noktasında sandıkta memur değil de bankadaki sözleşmeli işçiler o sandıklarda görevlendirilirse bunun üzerinde hâlâ niye düşünüyoruz. Peki ne diyorlar, bunu bizden kaymakamlar istedi, eğer kaymakam böyle bir yanlış yaptıysa sen bu yanlışı uygulamak ve bu yanlışa hak vermek zorunda değilsin. Yasa 657 diyor bunlar 657 değil bankada çalışan işçi.

Bu yolsuzluğun ortadan kaldırılması ve hem YSK'yı aklayacaktır hem de milletimizin gönlü ferah hale gelecektir. Burada bir şaibe var. Bu açık ortada. Yolsuzluk var açık ortada. Gidelim millete, milli irade nasıl bir karar veriyorsa başımız gözümüz üstüne deriz onu kabulleniriz. Olay bu kadar basit.

"MİLLETİN EMANETİNE SAHİP ÇIKMANIN ÇABASINDAYIZ"

Beyefendi hak hukuk adalet diyor. İstediğiniz şeyler size sunulunca mı hak hukuk adalet olacak. Şimdi biz burada YSK'nın vereceği kararı bekliyoruz. Bütün belgeler, bilgiler kendilerine teslim edildi. Temenni ediyorum ki, adil bir karar bekliyoruz. Biz sadece milletin emanetine sahip çıkmanın çabası içindeyiz.

"BEKA MESELESİ ORTADAYKEN SESİMİZİ ÇIKARMAYACAK MIYIZ?"

Bu mesele bir beka meselesidir. Kandil'den nasıl talimatların verildiğini gördünüz, izlediniz. Daha şimdi bile söyledikleri ne, Kürdistani heyetlerimiz kazandı diyor. Bu kadar her şey açık ortada. Böyle bir beka meselesi ortadayken buna sesimizi çıkarmayacak mıyız? Öyle kolay kabul edilebilir bir şey değil. Bunların gerçek yüzleri ortaya çıkınca milletimiz tezgahı daha iyi göreceklerdir.

"CUMHUR İTTİFAKI'NI BOZAMAYACAKSINIZ"

Önümüzde yaklaşık 4 yıllık icraat dönemi var. Türkiye ortak paydası altında birliğimizi güçlendirerek öümüzdeki dönemi en verimli şekilde değerlendirmekte kararlıyız. Cumhur İttifakı üzerinde spekülasyona girmek isteyenlere sesleniyorum; boşuna uğraşmayın. Siz bizim ittifakımızı bozamayacaksınız. Biz Cumhur İttifakı olarak el ele vererek aynı kararlılıkla yolumuza devem edeceğiz. Yapısal reformların hazırlıklarını hızla yapıyoruz. Yatırım, üretim, ihracat istihdam konusunda hızlı sonuçlar alacak formüller üzerinde duruyoruz.

"KURDA YIKICI PATLAMALARA İZİN VERMEYECEĞİZ"

Kur üzerinden ekonomimizi çökertme hesapları devam etse de artık kontrol bizim üzerimizde. Küçük iniş çıkışlar elbette olacaktır. Ama yıkıcı patlamalara izin vermeyceğiz. Enflasoynda üretici fiyatlarını da dizginmeye başladık. Çarşıdaki, pazardaki sıkıntıları biliyoruz."

YORUM EKLE
YORUMLAR
IYI parti Çubuk
IYI parti Çubuk - 2 ay Önce

Vay diktatör vay 1 puan degil bir oyla kazandiginiz yerleri yenileyin hadi uşak manisa afyon balikesir secimlerinide yenileyin siz kazanirsaniz decam baskasi kazanirsa olmadi yeniden sen diktatörlüğünü mu ilan ediyorsun megrici TÜRKLÜK düşmanı PAPA çocukları TÜRK milliyetçiliğini ayaklar altına alan soysuzlara oy yok

HAMZA ÇILÇAR
HAMZA ÇILÇAR @IYI parti Çubuk - 2 ay Önce

CUMHURBAŞKANLIĞINDA DA YOLSUZLUK VARDI ONUDA YENİDEN SECİM YAPILSIN.

Kürşad YÖRÜKOĞLU
Kürşad YÖRÜKOĞLU - 2 ay Önce

Senin hiç sustugunu gormedik birde AKŞENER i tehdit ediyor megri megri pkk şarkısı söyleyen TÜRK milliyetçiliğini ayaklar altına alan bopcu

Zafer
Zafer - 2 ay Önce

Yenilenmesi istenen seçim hangisiydi anlayamadım. Başkanlık seçimimiydi acaba.

CELAL KARATAŞ
CELAL KARATAŞ - 2 ay Önce

ysk başkanımısınız,17 yıl.

derya mutioğlu
derya mutioğlu - 2 ay Önce

kıvırma .imamoğlu kazandı

noname
noname - 2 ay Önce

o zaman cumhurbaşkanlığı için de millete gidelim.

Sinasi Ozcan
Sinasi Ozcan - 2 ay Önce

O konusan baska Erdoganmiydi
Ayip diye birsey var ne zaman sustunki.

SIRADAKİ HABER