Erdoğan tedirgin! İkinci istifa dalgası belediyeleri vuracak

Abdullah Gül’ün desteklediği Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın  kuracağı yeni partilerin ardından yüzlerce AK Parti’li Meclis üyesinin istifa edeceği iddia edildi.

banner311
Erdoğan tedirgin! İkinci istifa dalgası belediyeleri vuracak

İstifaların ardından AK Parti birçok belediyede azınlığa düşme tehlikesiyle karşı karşıya.

Yeniçağ’ın haberine göre;AK Parti’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin kurulduğu tarihten bu yana en zor dönemini yaşıyor.

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nun istifası kamuoyunda büyük ses getirirken; birçok mevcut il başkanı, eski il başkanları, eski milletvekilleri ve partiye uzun yıllar hizmet etmiş, senelerce Erdoğan’ın yanında yer almış isimler de partinin kuruluş ilkelerinden uzaklaştığını gerekçe göstererek istifasını verdi.

BÜYÜK İSTİFA DALGASI ARALIK AYINDA

Kulislerde yer alan bilgilere göre istifalar aralık ayında büyük ivme kazanacak. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ekonomi eski Bakanı Ali Babacan’a yakın kaynaklar, partilerin resmi ilanının ardından yüzlerce AK Parti’li Belediye Meclis üyesinin istifa edeceğini açıkladı.

AK Parti , BELEDİYE MECLİSLERİNDE AZINLIĞA DÜŞEBİLİR

Yeni partilerin kurulmasıyla gelecek istifaların ardından, AK Parti kazanmış olduğu bazı belediyelerde meclis üyesi sayısında azınlığa düşebilir.Bu da belediye nezdinde alınacak kararlarda iktidar partisi için sorun teşkil edebilir.

ERDOĞAN SIK SIK TOPLANTI YAPIYOR

Bu sorunların önüne geçmek isteyen AK Parti’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir hayli tedirgin olduğu, kurmaylarıyla sık sık toplantı yaparak parti içerisindeki istifaların önünün alınması için talimat verdiği öğrenildi.

Erdoğan’ın ayrıca, AK Parti’li milletvekilleri ile tek tek görüşerek kötüye giden anket sonuçlarını hatırlattığı ve Meclis’te daha faal siyaset yapılmasını istediği ifade edildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.