Erdoğan vazgeçti, Bahçeli yalnız kaldı!

İlk kez Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Amerikalı McKinsey şirketine ekonomi yönetiminin verilmesine gelen tepkilere MHP lideri Devlet Bahçeli tepki göstermiş ve "Mckinsey IMF değil, Duyun-u Umumiye hiç değil" diyerek sahip çıkmıştı.

banner318
Erdoğan vazgeçti, Bahçeli yalnız kaldı!

 Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Danışmanlık hizmeti almayacağız, biz bize yeteriz" sözleri ile Bahçeli yalnız kalmış oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gelen eleştirileri dikkate alarak McKinsey ile çalışılmayacağını açıklamasının ardından, muhalefete tepki gösteren ve McKinsey'e sahip çıkan isimler ve açıklamaları gündeme geldi. Bunlardan biri de MHP lideri Devlet Bahçeli idi. Bahçeli, McKinsey’e tepki gösterenleri sert bir dille eleştirmiş ve bu icraata destek vermişti.

Amerikalı şirket McKinsey ile çalışılmayacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hem damadı ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı, hem ittifak ortağı Devlet Bahçeli'yi hem de hükümete yakın medyadaki köşe yazarlarını zor duruma düşürdü.

BAHÇELİ: MCKINSEY IMF DEĞİL

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, McKinsey konusu ile ilgili olarak Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda McKinsey’i IMF ve Duyun-u Umimiye’ye benzetenlere sert tepki göstermişti. Bahçeli şu ifadeleri kullanmıştı:

"Mckinsey IMF değil, Duyun-u Umumiye hiç değil. Sorsanız ne IMF’den anlarlar, ne de Duyun-u Umumiye’yi bilirler. Cehalet varsa ihanet tetiktedir, buna da kafaları basmaz.

Muhalefet etmek önüne geleni karalamak, gördüğüyle kavgaya tutuşmak değildir. Muhalefet marazi olursa, muvaffakiyet hüsran olur.

Türkiye’ye yabancı yatırım çekilsin isteniyorsa, küresel ekonomik saldırının toz bulutunun dağıtılması arzulanıyorsa, gerek ve ihtiyaç duyulan konularda icra yetkisi, kredi verme durumu, dayatma ve şantaj planı olmayan bir denetim şirketiyle anlaşmak niye yanlış olsun ki?"

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Ustahasanoğlu
Ustahasanoğlu - 1 yıl Önce

Bahçeli ortalık malı oldu.

Ali Er
Ali Er - 1 yıl Önce

Ustayalanci mal diye sana derler. Arastir önce bi. Dünyada Almanya Fransa ve bir cok ülke danismanlik hizmeti alir. Bunlar da mi IMF ye bagli dingil. Cahillik almis basini gidiyor.

Ustahasanoğlu
Ustahasanoğlu @Ali Er - 1 yıl Önce

Ali Er uyan uyan Üsküdarda sabah oldu.Tayyip McKınsey şirketinden vazgeçti.Yani harç bitti yapı paydos.Sen de Bahçeli gibi ters köşe oldun.Geçmiş olsun.Kılavuzunuza dikkat edin.Yoksa burnunuz.......

Ustahasanoğlu
Ustahasanoğlu @Ali Er - 1 yıl Önce

Ali Er lafımı anla öyle yaz.Bahçeli adımını Tayyip Abisine göre atınca kıçı açıkta kaldı.Bahçeli daha fazla fazla rezil olmadan Süleyman Soylu gibi Tuğrul Türkeş gibi Numan Kurtulmuş gibi Reisin takımına katılsın.Ülkücüleri birbirine kırdırmadan ait olduğu yere gitsin.