Erdoğan’dan damadı Albayrak’ı üzecek karar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen AKP MKYK toplantısında MYK üyeleri belli oldu. Yeniden sözcü olarak seçilen Ömer Çelik listeyi kamuoyuyla paylaştı.

Erdoğan’dan damadı Albayrak’ı üzecek karar!

AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın başkan vekili olarak görevlendirildiği toplantıda AKP Grup Başkan vekili Özlem Zengin ise Halkla İlişkiler ve Sivil Toplum Başkanı olarak atandı. AKP’yi Meclis’te temsil edecek Grup başkan vekilleri ise Mahir Ünal, Mustafa Elitaş, Bülent Turan, M.Emin Akbaşoğlu ve Cahit Özkan oldu.

Zagreb Radyosu'nun haberine göre Hazine ve Maliye Eski Bakanı Berat Albayrak’a yakınlığıyla bilinen Mehmet Muş’a hiçbir görev verilmemesi ise dikkat çekti. Wikileaks belgelerinde Mehmet Muş’un Berat Albayrak’ın tezini yazdığı öne sürülüyordu.

AKRABALARINA KOLTUK BULUNDU KENDİSİ LİSTE DIŞI KALDI

AKP MYK’da bir diğer değişim ise Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya açısından oldu. Yakınlarının kamuda çalışıyor olması sık sık eleştirilen Fatma Betül Sayan Kaya yeni MYK’da kendisine yer bulamadı.

İşte AKP’nin yeni MYK’sı:

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2021, 11:50
YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344