Erdoğan'dan MHP'nin Af Teklifine İlişkin Sürpriz Çıkış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP'nin af teklifine ilişkin, "Ne kadar siyasi rant elde ederiz diye düşünmüyoruz. Af konusunda AK Parti olarak bizim öncelikli ölçütümüz mahşeri vicdandır. Cezaevlerini boşaltmak için af çıkarılmaz" dedi.

banner318
Erdoğan'dan MHP'nin  Af Teklifine İlişkin Sürpriz Çıkış

AK Parti’nin Kızılcahamam kampının kapanışında konuşan Erdoğan, Türkiye’nin aldığı her kritik virajda ana muhalefet partisinin hep milletin karşısında saf tuttuğunu söyledi, CHP’yi ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. Erdoğan, “Anamuhalefet partisi her zamanki gibi safını ülkesinin ve milletinin değil, karşı tarafın yanında belirleyerek, hezeyanlarla ortalığı karıştırmaya çalışıyor. Bunun adı muhalefet değildir, bunun adı fırsatçılık bile değildir. Milletin geleceğine umutla bakmaya ihtiyaç duyduğu dönemde bühtanlarla, umut cellatlığı yapmanın adı olsa olsa alçaklıktır” diye konuştu.

Ekonomide endişe edilmesi gereken bir durum olmadığını ve IMF iddialarının neden ortaya atıldığını bildiklerini kaydeden Cumhurbaşkanı, “Türkiye, IMF defterini tekrar açmamak üzere kapatmıştır” ifadelerini kullandı.

"CEZAEVLERİNİ BOŞALTMAK İÇİN AF ÇIKARILMAZ"

Çıkarılması düşünülen af tasarısıyla ilgili çalışmaların başladığını söyleyen Erdoğan "Geçmişte bunları gördük. Rahşan Affında gördük, öncekilerde gördük. Biz aynı şekilde adım atamayız. Ölçü belli, bu ölçüye göre talimatımızı başta Adalet Bakanımız olmak üzerek kendilerine verdik.Yapılabilecek bir şey varsa bunu en geniş anlamda siz de çalışmalarınızı yapın, bu konuda ne gibi bir adım atılabilir bakalım, yapılacak mı, af olarak değerlendirmeyi kendimize zul addederiz. Cezaevleri dolmuş, cezaevleri boşaltmak için af çıkarılmaz. Anlık ayaküstü düzenlemelerle olmaz" diye konuştu.

"MHP'NİN TEKLİFİ AYRI"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından salondan ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı. MHP'nin teklififin üzerinde de çalıştıklarını belirten Erdoğan "Adalet Bakanlığımız şuanda bir çalışmayı kendisi yapıyor. MHP'nin teklifi kendi teklifidir, bizim için önemlidir. Bu tekliften ne ölçüde yararlanırız, ne kadarına katılırız, ne kadarına katılmayız bunların hepsi çalışmaların sonucunda ortaya çıkarılacak" dedi.

KAYIP SUUDİ GAZETECİ

Toplantının ardından kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili soruyu yanıtlayan Erdoğan, "Özellikle İstanbul’a giriş çıkışlar inceleniyor; savcılık ne gibi bir açıklama yapacak beklentisi içindeyiz. Benim çok eski tanıdığım bir gazeteci arkadaşımız. Bunun ülkemizde olması çok üzücü. Bu işin takibindeyim, sonucu tüm dünyaya duyuracağım. İnşallah arzu etmediğimiz bir sonuçla karşılaşmayız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2018, 16:33

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Zuhal Asma
Zuhal Asma - 1 yıl Önce

BU KAHREDICI;( HABER.Demekki Ulkemizi Kendi Ulkeleri bellemisler