Erdoğan’dan şok açıklama! Anayasa Mahkemesi’ni de mi değiştirecekler?

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısı sonrasındaki açıklamasında AYM’deki ışıklar tartışmasına dair önemli açıklamalarda bulundu.

AKP Genel Başkanı Erdoğan, AYM yapısında değişiklik olacak mı? Sorusuna “İnşallah” diyerek cevap verdi.

Erdoğan, "Çok talihsiz bir açıklama. Keşke açıklamayı yapmamış olsaydı. Bir üyenin üzerine böyle bir şey düşmezdi" dedi.

'DEĞİŞİKLİK OLACAK MI?' SORUSUNA 'İNŞALLAH' YANITI

Erdoğan, gazetecilerin 'AYM'nin yapısında değişiklik getirecek bir düzenleme yapılacak mı?' sorusuna ise "İnşallah" yanıtını verdi.

Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde:

“Bireysel bir tweet olarak değerlendirme doğru olmaz. "Çalışıyoruz, ışıklarımız yanıyor" ifadesi ile zaten bütünü ifade eden, kolektif yapıyı ifade eden bir yaklaşım söz konusu. Çok talihsiz bir açıklama. Keşke açıklamayı yapmamış olsaydı. Bir üyenin üzerine böyle bir şey düşmezdi. AYM üyesinin böyle bir sürecin içinde farklı bir şekilde yer alması, siyasete soyunması, çok arzu ediyorsan siyasete girersin. Bunu da bundan daha ötesini de söyleme şansına sahip olursun.(AYM üyesi Yıldırım'ın özrü) Bunu AYM Başkanı ve heyeti düşünmelidir. Ortada böyle bir tablo varsa gereğini onlar yaparlar. (Yerel mahkemenin Berberoğlu kararı) Yasanın kendi içinde sürdürdüğü süreçtir.”

YORUM EKLE