Erzurum’da infial! Serdar Sevimli İttifak kurbanı oldu!

MHP ünlü Kalp Doktoru Prof. Dr. Serdar Sevimli'yi Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday göstermişti.

Erzurum’da infial!  Serdar Sevimli İttifak kurbanı oldu!

31 Mart yerel seçimleri için Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığına Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'den aday gösterilen Prof. Dr. Serdar Sevimli'nin ittifak kurbanı olduğu gelen bilgiler arasında.

Parti kaynaklarından aldığımız bilgiye göre, Cumhur İttifakı gereği MHP Erzurum adayı Prof. Dr. Serdar Sevimli’yi aday göstermeyecek.

Erzurum'da her kesimin sevgisini ve güvenini tam olarak alan Sevimli şu an kadar bir açıklama yapmazken, MHP Genel Merkezi Çağrı Merkezi telefon numarası olan 0 (312) 472 55 55'e tepki telefonları yanı sıra, Erzurumluların parti mail adresini mail yağmuruna tuttukları ve bu mesajların MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye iletildiği bildirildi.

ERZURUM'DA DENGELER

 Prof. Dr. Serdar Sevimli Erzurum'da tüm siyasi partilerden oy alabilecek bir isimken, MHP'nin Sevimliyi aday göstermemesi, mevcut Ak Parti Büyükşehir Belediye başkanı Mehmet Sekmen'in çokta sevilen bir isim olamadığı gerçeği karşısında, İYİ Parti'nin çıkaracağı aday daha da önem kazanıyor.

MHP'ye tepki gösteren Ülkücülerin İYİ Parti'ye oya vereceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Ak Parti Erzurum’a karşı Kars ve Iğdır’dan aday göstermeyecek

Kars Ak Parti  İl Başkanlığı iddiaları doğrulamazken MHP Kars İl Başkanlığı ise Genel Merkez’den bu şekilde bilgi gelmediğini söyledi.

Öte yandan Kars Belediyesi'ni kazanan MHP, geçtiğimiz yıl Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta MHP'den ihraç etmişti.

Prof. Dr. Serdar Sevimli kimdir?

1975 yılında Erzurum Pasinler’de dünyaya gelen Prof. Dr. Serdar Sevimli ilk, orta ve lise öğrenimini Pasinler’de tamamladı. 1998 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

1998 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Prof.Dr. Serdar Sevimli, 1999-2004 yılları arası Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalında, Kardiyoloji ihtisasını tamamlayıp, uzman oldu.

2014 Yılında Profesör Olarak Genç Profesörler Arasına Girdi
Siyami Ersek Hastanesinde ritim bozuklukları üzerinde çalışmalar yaptıktan sonra Atatürk Üniversitesine “Artimi Laboratuarı”nın kurulmasına öncülük etti. 2011 yılında Transkateter Aort Kapak İmplantasyonu (TAVI) uygulamasının Türkiye’deki öncülerinden oldu.

Prof. Dr. Serdar Sevimli’nin saygın indekslerde taranan dergiler basta olmak üzere, yurtdışı ve yurtiçi dergilerde yayımlanmış 120’nin üzerinde makalesi, yurt dışı ve yurtiçi sempozyumlarda çok sayıda bildirisi bulunmaktadır. İyi derecede İngilizce bilen Sevimli, evli ve iki çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2018, 00:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
YASİN BULUT
YASİN BULUT - 5 ay Önce

mhp KOMPLE SATILMIŞ KAZNAMAYACAGI KARS VE IĞDIRA GÖNDERİLMİŞTİR

Mustafa
Mustafa - 5 ay Önce

Ak parti erzurumda kafasına sktı :))

Mustafa kemal
Mustafa kemal - 5 ay Önce

Ak parti erzurumda bu seçimde silinir.

SIRADAKİ HABER