Eski İYİ Parti’li o isim yeni partinin ulaştırma politikaları ile ilgili Ali Babacan’a rapor hazırlıyor!

Lojistik sektörünün önde gelen uluslararası bir firmasında halen üst düzeyde görev yaptığı belirtilen Hakkı Sinirlioğlu’nun yeni partide görev alarak aktif siyasete geri döneceği öğrenildi.

banner311
Eski İYİ Parti’li o isim yeni partinin ulaştırma politikaları ile ilgili Ali Babacan’a rapor hazırlıyor!

Bir sene önce gerçekleşen İYİ Parti’nin 2. Olağanüstü Kurultayı sonrasında hem Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyeliği görevinden hem de partiden istifa eden Hakkı Sinirlioğlu’nun 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün desteğini alarak yeni parti kurma hazırlıklarını hızlandıran Ekonomiden Sorumlu eski Devlet Bakanı Ali Babacan’ın A takımında yer alacağı öne sürülmüştü.

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün desteğiyle,Yeni parti kuracağı iddia edilen Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın önderliğindeki hukukçu ekip ile tam gaz parti tüzüğünü yazdıkları, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçişin en önemli hedefin olduğu kulis bilgilerine yansıyor.

Yine Ali Babacan ile hareket edeceği ve A Takımında yer alacağı iddia edilen Hakkı Sinirlioğlu’nun da uzmanlık alanı olan, Ulaştırma ile ilgili; hazine garantili mevcut yatırımlar (Yeni  İstanbulHavalimanı,Köprüler,Otoyolllar) ve gelecekteki Ulaştırma politikaları ile rapor hazırladığı,Ali Babacan’a sunacağı öğrenildi.

Hakkı Sinirlioğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Kürşat YÖRÜKOĞLU
Kürşat YÖRÜKOĞLU - 11 ay Önce

Akp bulaşmış ust duzey birinden Türk Milletine hayir gelmez isleri rant ve hırsızlıktır