Eski MHP’li Ramiz Ongun, Babacan’la Beraber

MHP Genel Başkanlığına üç kez aday oaln, her defasında başarısız olan, daha sonra AK Parti’de Recep Tayyip Erdoğan’la siyaset yapan, istediğini bulamayınca onlardan da ayrılan, Ramiz Ongun’dan siyasi bir hamle geldi.

banner311
Eski MHP’li Ramiz Ongun, Babacan’la Beraber

Geçmişte Ülkücü Hareket içerisinde isim yapan Ramiz Ongun’un eski Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan’ın kurulacak partisinde siyaset yapacağı, kurulacak partide kurucu olacağı bilgisi kulislerde konuşulmaya başladı.

Eski Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan’ın kurulacak partisinde Teşkilat Başkanı olacağı gelen bilgiler arasında.

Eski MHP’li Ramiz Ongun’a iddiaları teyit etmek amacıyla telefonla ulaşmak istememize rağmen, telefonlarımıza cevap vermeyen Ramiz Ongun hakkında iddiaların, haberi değeri olması sebebiyle yayınlamak durumda kaldık.

2019 Temmuz ayında ismi gündeme gelmişti

Eski MHP’li Ramiz Ongun’un ismi Eski Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan’ın kuracağı parti için adının geçtiği biliniyor.

Yine 2019 Temmuz ayında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Eski MHP’li Ramiz Ongun’unla görüştüğü ve yeni kurulacak parti için teklif aldığı bilgi yayınlanmıştı.

Ramiz Ongun kimdir?

Ongun Adanın Kozan ileçsi Kale köyünde 17 Mart 1947’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. Bursa İktisadi-Ticari İlimler Akademisi İktisat Bölümü'ne devam etti. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun oldu. Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi'ne katıldı. Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı, Gümrük Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı, MHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı, MHP Genel İdare Kurulu Üyeliği ve Ülkücü-İşçiler Genel Başkan Müşavirliği görevlerinde bulundu. 12 Eylül 1980’de yurt dışına çıktı. 1989 yılında da Türkiye'ye geri döndü. 1992 senesinde de Türk Ocakları Merkez Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Milliyetçi Hareket Partisi'nde üç kez genel başkanlığa aday oldu, ancak seçilemedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2020, 17:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.