Fatih Erbakan “...Türk olsan ne olur...”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Dış güçler tarafından sömürüldükten, işsizliğe, fakirliğe, açlığa perişanlığa mahkum olduktan sonra Kürt olsan ne olur Türk olsan ne olur." dedi.

Fatih Erbakan  “...Türk olsan ne olur...”

Erbakan, bir düğün salonunda düzenlenen partisinin Diyarbakır 1. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin aylardır süren yoğun bir seçim dönemini geride bıraktığını söyledi.

"Bizim amacımız sorunlar çözülsün de kim çözerse çözsün anlayışıdır"

Bundan sonra milletin derdine derman olmak için uğraşacaklarını belirten Erbakan, sorunları masaya yatıracaklarını dile getirdi.

Erbakan, "Hesap sormakla uğraşmak yerine bütün gücümüzü evimizdeki yangını söndürmeye harcayacağız. Bütün gücümüzle önce yangına su taşıyacağız. Önce milletimizin kurtuluşu için koşacağız. Bizler diğer muhalefet partilerine benzemeyiz. Bizim amacımız bu mevcut iktidar gitsin de ne olursa olsun anlayışı değil. Bu sorunlar çözülsün de kim çözerse çözsün anlayışıdır." ifadelerini kullandı.

Herhangi bir kimsenin kardeşinden veya vücudunun herhangi bir parçasından vazgeçmediği gibi kendilerinin de Kürt ve Arap kardeşlerinden vazgeçmeyeceklerine dikkati çeken Erbakan, hepsinin kardeşliğinin sağlanmasının öncelikleri olduğunu vurguladı.

"Ne mutlu Türk'üm, ne mutlu Arap'ım, ne mutlu Kürt'üm' diyerek değil"

Andımız ile ilgili tartışmalarına da değinen Erbakan, şunları kaydetti:

"Biz milli görüş olarak yıllardan beri şunu diyoruz. Dış güçler tarafından sömürüldükten, işsizliğe, fakirliğe, açlığa perişanlığa mahkum olduktan sonra Kürt olsan ne olur Türk olsan ne olur. Dünya siyonizminin amentüsüne göre kendi ırkları dışındaki bütün ırklar hayvandan daha aşağı varlıklardır. Kendilerine köle olsun diye yaratılmışlardır. Bu sebeple Türk'ü, Kürt'ü, Arap'ı, Laz'ı da sömürüyor. Bu nedenle biz insanlarımızın 'Ne mutlu Türk'üm, ne mutlu Arap'ım, ne mutlu Kürt'üm' diyerek değil. Ne mutlu çalışacak işim var. Ne mutlu huzur içerisinde yaşayacak vatanım var diye mutlu olmasını sağlayacağız."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Paramiliter Türk
Paramiliter Türk - 3 ay Önce

son 20 senede çok fazla,
Arapçı, Ümmetçi, Sünnici, İhvancı türedi.
Suriye'nin, Irak'ın, Yemen'in, Somali'nin, Mısır'ın, İran'ın, Arabistan'ın halini görmezler de, hala onlara özenirler...

Ülküdaş
Ülküdaş - 3 ay Önce

Soysuzluk moda oldu.

mustafa kara
mustafa kara - 3 ay Önce

aslında kendisinden beklediğimiz cümle ;kul hakkı ye,Allah'a şirk koş,israf eyle,yetimin malına göz koy,zinayı normal eyle sonrada Müslümanım de.Müslüman olsan ne olur,olmasan ne olur...

Bahadır Öztürk
Bahadır Öztürk - 3 ay Önce

Şunu haber değeri taşıdığını düşünüp burada yayınlanmasının,reklamının yapılmasının,adının anılmasının amacı nedir?

Ali̇ Haydar
Ali̇ Haydar - 3 ay Önce

SON TAHLİLDE KİM OLDUĞUNUN NE ÖNEMİ VAR. ÖLÜRKEN SOR BİRİNE NE DİYECEK BAKALIM? ALLAHA İNANIYORSA ALLAHI ANMAYA GAYRET EDER. İNANMIYORSA ACIDAN NE DEDİĞİNİ BİLMEZ. SOR BAKALIM SEN NESİN DİYE?

erol ercan ciğerci
erol ercan ciğerci - 3 ay Önce

işte bu adam ne güzel komnuşmuş Allah razı olsun bu fatih erbakandan

SIRADAKİ HABER