Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'ndan Berat Albayrak için bomba ikinci adam yorumu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Berat Albayrak hakkında bomba bir yorumda bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'ndan Berat Albayrak için bomba ikinci adam yorumu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Yüksek profilli bir bakan olsun diye" düşük profilli bir başbakan istendiğini bunun sebebinin ise akraba kayırmacılığı olduğunu söyledi.

Sözcü'den İsmail Saymaz'a konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz haftalarda gündemi sarsan eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasına ve Bülent Arınç'ın eleştirilerine ilişkin yorumlarda bulundu.

Davutoğlu, Berat Albayrak'ın Devletin ikinci adamı olduğunu bunun da nepotizm (akraba kayırmacılığı) nedeniyle yapıldığını söyledi.

Saymaz'ın "İktidarda kişilik bölünmesi var" başlıklı yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

Bülent Arınç'ın açıklamalarını nasıl yorumluyorsunuz?

Berat Albayrak'ın istifasının etkisi olmuştur. Şu görüldü: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en son feda edilebileceğini düşündüğü kişi bile feda edildi.

Bu ne ifade ediyor?

Bakın, Tayyip Bey diyor ki “Geleceğimiz Avrupa'dadır.” Dört yıl önce vize muafiyeti hakkını kazanmıştık. Gümrük Birliği revize edilecekti. 6 milyon Euro gelecekti. Tayyip Bey 6 milyar geldi mi, hep sordu da vize muafiyetini sormadı.
O günlerde beni Alman ajanlığıyla suçladılar. Kim vardı bunun arkasında?
Başbakanı Alman ajanlığıyla suçlama gücünü kim, kimden alır? O gün (Erdoğan) en yakın arkadaşını, ona karşı kurulan komployu bilir ve teşvik ederken kim için yaptı bunu?

Kim için yaptı?

Devletin ikinci adamı kim oldu? Binali Yıldırım varken, işini çözmek isteyenler kime giderdi? Berat Albayrak'a giderdi.

Albayrak, ikinci adam mıydı?

AK Parti'nin de hükümetin de. Düşük profilli başbakan niye istendi? Yüksek profilli bir bakan olsun diye. Neden peki? Çünkü nepotizm. Akraba kayırmacılığı. 2-3 hafta öncesine kadar cumhurbaşkanı yardımcısının ne dediğini merak etmezdik. Ama Albayrak ne der, herkes merak ederdi. Çünkü o konuştuğunda, Cumhurbaşkanı'nın damadı konuşuyordu. Ben izin vermezdim

YORUM EKLE