Gezici son anketi açıklandı!

Gezici Araştırma Şirketi’nin sahibi Murat Gezici, yerel seçim anketi sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

banner311
Gezici son anketi açıklandı!

Murat Gezici, Cumhur İttifakı’nın oy oranının yüzde 52 olduğunu ifade etti.

Murat Gezici, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimler hakkında açıklamalarda bulundu.

Gezici, "AK Parti'nin tek başına alabileceği oy oranı yüzde 34-35 bandında. MHP ise oylarını yüzde 17 - 18'e çıkarmış durumda. Bu iki partinin şu anda toplam oy oranı ise yüzde 51-52 bandını oluşturuyor” ifadelerini kullandı.

Murat Gezici, Cumhuriyet'ten Leyla Kılıç'a açıklamalarda bulundu.‘AK Parti'nin oy oranının yüzde 40'ın altına düşmesi seçimi tek başına kazanamayacağı gösteriyor’ görüşünü dile getiren Murat Gezici, "Ekonomik sıkıntılar, terör sorununun çözüm bulmaması, eğitim sorununun devam etmesi, Suriyeli göçmenlerin giderek artması, işsizlik problemi, yargı ve hukukun işlemesi gerektiği gibi işlememesi gibi sorunlar AK Parti'nin oyunun düşmesine neden oldu" dedi.

"Bu sorunların devamlılığı AK Parti'yi yüzde 40'ın altında itiyor. AK Parti bu riski almamak için MHP ile işbirliği yapmak zorunda kaldı. AK Parti birçok dengeyi beraber götürmek zorunda olan bir parti" diyen Gezici, şöyle devam etti:

"TOPLAM OY ORANI YÜZDE 52"

"MHP ile Kürt seçmene yaklaşımları farklı. Özellikle büyük şehirlerde AK Parti'nin oyu düşüyor. MHP'siz İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli, Aydın, Muğla, Balıkesir ile Eskişehir gibi illeri alma şansı yok. AK Parti'nin tek başına alabileceği oy oranı yüzde 34-35 bandında. MHP ise oylarını yüzde 17 — 18'e çıkarmış durumda. Bu anlamda kritik oy oranına sahip olan MHP ile AK Parti arasında işbirliği kaçınılmazdı.

Bu iki partinin şu anda toplam oy oranı ise yüzde 51-52 bandını oluşturuyor. AK Parti birçok dengeyi beraber götürmek zorunda olan bir parti. MHP ile Kürt seçmeni buna bir örnek."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.