Hasan Seymen görevinden istifa etti

İYİ Parti Hukuk ve Seçim İşleri Başkanı Hasan Seymen, görevinden istifa etti.

İstifasını Genel Başkan Meral Akşener'e sunduğu bildirilen Seymen'e, Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun Yeniçağ'a özel yaptığı açıklama ile istifa çağrısında bulunmuştu.

Seymen'in istifasında başkanlık divanından bir ismin böyle bir çağrıda bulunmasının etkili olduğu belirtilirken, bugün ise İYİ Parti Balıkesir milletvekili İsmail Ok, yaptığı açıklamada Seymen için "Bizleri temsil makamında olması" kabul edilemez" demişti.  

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili ve TBMM Divan Katip Üyesi İsmail Ok yaptığı yazılı açıklamasında sert ifadeler kullanarak "Türkiye Cumhuriyeti Devletini ASİMİLASYON YAPMAKLA SUÇLAYANLARIN ve SOROZ’cuların yerli işbirlikçilerinin bırakın bizleri temsil makamında olması ,partimize üye olması bile kabul edilemez . Bu zihniyete mensup olanlar ile aynı kazanda asırlarca kaynasak yine de zerre kadar etkilenmeyiz."demişti.

Hasan Seymen'in çözüm süreci sırasında, Cumhuriyet'in Çerkezlere asimilasyon uyguladığını söylediği ortaya çıkmış ve bu sözleri İYİ Parti tabanından büyük tepki toplamıştı. 

ÜMİT ÖZDAĞ SERT TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ ise, asimilasyon iddiası ile ilgili sözleri nedeniyle Hasan Seymen'e sert tepki göstermiş ve "Türk Milletinin mensubu olmakla, Atatürk, Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesi, milli-üniter devlet ile sorunu olanların siyaset yapabileceği yer İYİ Parti değildir. İYİ Parti Türk milliyetçilerinin ve vatanseverlerin partisidir.” demişti. 

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2019, 15:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Oğuz Han Özmen
Oğuz Han Özmen - 2 yıl Önce

Bundan sonra sonuna kadar İYİ partiliyim saygılarr!
Ne Mutlu Türküm Diyene!.

İskender
İskender - 2 yıl Önce

Allah,Hasan SEYMEN'in hakkını faşist ve yerli işbirlikçilere bırakmasın

Kerem
Kerem - 2 yıl Önce

Tel tel dağılacaksın İP