HDP Samsun İl Eş Başkanı isim vererek İYİ Parti adayını destekledi

HDP Samsun İl Eş Başkanı Cevdet Bakın seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “AK Parti ve MHP’nin adayı kazanacağına Necattin Demirtaş gayret edip o kazansın” dedi.

HDP Samsun İl Eş Başkanı Cevdet Bakın, HDP İl Yönetimi ile birlikte seçim değerlendirmesinde bulundu.

Yerel seçimler için HDP’nin aday çıkarmayacağına işaret eden Bakın, “HDP Samsun İl yönetimi olarak yerel seçimlerde bizim adayımız yok. Seçimde kimi destekleriz bilemiyoruz. AKP hükümeti çevreci değil ve insan haklarını önemsemiyor bu yüzden onu desteklememiz mümkün değil.

Tek adamın talimatı ile yereldeki belediyeler dizayn ediliyorsa oradan demokrasi çıkmaz. Demokrasi olarak ilk olarak yerelde başlar. Karşı tarafta CHP ve İYİ Parti kalıyor.

Biz partilerin hepsine burjuva partisi diyoruz. Hiçbir alanda ittifak yaptığımız bir parti yok. Bizim ilkelerimizi kabul eden herkesi destekleriz. Biz sadece Samsun’da parti olarak belediye meclislerine adaylarımızı çıkaracağız.

Ancak muhalefette AK Parti ve MHP faşizmini geriletecek adayların olması güzel bir durum. 

Bence AK Parti ve MHP’nin adayı kazanacağına Necattin Demirtaş gayret edip o kazansın. Bizim buna bir itirazımız olmaz” diye konuştu.

İYİ Parti'li Demirtaş'tan tepki

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necattin Demirtaş, HDP Samsun İl Eş Başkanı Cevdet Bakın'ın 31 Mart'taki yerel seçimlerde Millet İttifakı'nın adaylarına destek verecekleri yönündeki açıklamalarına ilişkin, "Bizim HDP ile hiçbir ilişkimiz olamaz. HDP'nin oyu ile ben şehirde başkan olacaksam Allah bana bunu nasip etmesin. Bu kadar net." dedi.

Necattin Demirtaş, yaptığı açıklamada, HDP Samsun İl Eş Başkanı Cevdet Bakın'ın yerel seçimlerde Millet İttifakı'na destek açıklamasına tepki gösterdi.

Demirtaş, şunları kaydetti:

"İl başkanın da isim vererek 'Necattin Demirtaş'a oy vereceğiz.' demesi tamamen seçmenlere algı oluşturmak için yapılmış bir hareket olarak düşünüyoruz. Bizim HDP ile hiçbir ilişkimiz olamaz. HDP'nin oyu ile ben şehirde başkan olacaksam Allah bana bunu nasip etmesin. Bu kadar net. Ben burada sevgili halkımıza sesleniyorum; Necattin Demirtaş dün ne ise yarın o olacak, ölünceye kadar öyle kalacak."

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necattin Demirtaş

YORUM EKLE
YORUMLAR
ÜLKÜCÜ
ÜLKÜCÜ - 3 ay Önce

Kin ile haber yapan habererk hangi akp li aday HDP bana oy verecek ve ben baskan olacaksam ALLAH bana nasip etmesin diyebiliyor peki andımızı okutmassam namerdin bahceli niye andimzin yeniden okutulmadina AKP ve hep ayni oyu vererek RED etti andımız dan

Yavuz Öntürk
Yavuz Öntürk @ÜLKÜCÜ - 3 ay Önce

Haber erk editörü yarin megri megri derken sende yerini alırsın alp ye yaran biraz ülkücüler artık uyandı yok oyle algi oyu parti andimiz onergesini red edenler AKP HDP yarin hep kapatilsin dese haber yapmazsiniz

Salih Koçak
Salih Koçak @ÜLKÜCÜ - 3 ay Önce

TEK ÇARE IYI PARTİ

USTAHASANOĞLU
USTAHASANOĞLU - 3 ay Önce

HADEP, AKP ve MHP'nin hizmetinde.Aklı başında hiç bir partili böyle bir açıklama yapmaz.Bu bile bile lades demektir.CHP ve İYİ PARTİ lafı evelemeden gevelemeden Hadep'e '' sizin bir oyunuza bile ihtiyacımız yok'' demelidir.

İbrahim'in İsmail.
İbrahim'in İsmail. - 3 ay Önce

Benim de iddiam şu. AK Parti adayı HDP'yi topa sokarak başka dengeleri sarsmak istiyor. %38 oyun içinde %3-5 tereddüt etse AK Parti adayına yeter. HDP'nin %2 oyu var. %2'nin tamamı için değer mi?Değmez. O halde oyunda başkasını eli var. Ülkücü adayları destekleme sözünüze ne oldu Haber Erk?

ÜLKÜCÜ
ÜLKÜCÜ - 3 ay Önce

Editör notu: Sürekli aynı IP'den farklı isimlerle Habererk eleştirilemez...

Habele-Hubele
Habele-Hubele @ÜLKÜCÜ - 3 ay Önce

Bildik İYİ Parti düşmanlığı. Sizin yaptığınız Genelkurmay Başkanını terörist ağzıyla hangi amaca hizmet eder sorgulamasına tabi tutmadan yargılamaktan farklı değil. Necattin Demirtaş kazanma ihtimali yüksek bir aday. Ancak aleyhine infial uyandırarak önlemek istendiği çok açık.

Recai Ünal
Recai Ünal @ÜLKÜCÜ - 3 ay Önce

Kimi hedef alarak dile getirdiniz o belirttiğinizi, bilmiyorum. Ancak benim IP numaram da, adım da aynı; değiştirmeden kullanıyorum.

Recai Ünal
Recai Ünal @ÜLKÜCÜ - 3 ay Önce

Ne o, Haber Erk'in dokunulmazlığı mı var? Eleştirilemez mi?

Editör notu: Hakaret edilemez...

Nuhcan Öz
Nuhcan Öz - 3 ay Önce

SamsunluyuZ HDPnin esamesi okunmz bu açklama sanki ülkücüleri ürkütmek için yaplmış gibi geldi necattin demirtaşı biliriz bu pkk uzantısı ile işi olmaz geçen seçim cumhur ittifakına oy vermiştim şimdi necattin demirtaşa oy vereceğim haber çok çirkin ve alet olunuyor bence.

Recai Ünal
Recai Ünal - 3 ay Önce

Böyle orasından burasından çekiştirerek, başlıkla kara çalarak haber yapmak yoluyla Millet İttifakı'nın (CHP+İYİ Parti'nin) aleyhine algı operasyonu yapamazsınız; buna hakkınız yok.

Recai Ünal
Recai Ünal - 3 ay Önce

Sayın Editör, çok kaba bir müdahale tutumunuz sözkonusu. Benim ve başka kimi yorumcuların yorumlarının altındaki beğeni düğmelerini kendi yanıtlarınızı bizim yorum kutucuklarımıza yazarak dolaylı olarak engelliyorsunuz. Bu bütünüyle yanlış bir uygulama.


SIRADAKİ HABER