İmamoğlu lehine seçimden çekilenlerin toplam oyu 148.566

İstanbul seçimlerinde 10 bin 492 oy alan TKP Büyükşehir adayı Zehra Güner Karaoğlu'ndan sonra 2 bin 437 oy alan bağımsız aday Özge Akman da Ekrem İmamoğlu lehine seçimden çekildiğini açıkladı.

İmamoğlu  lehine seçimden  çekilenlerin  toplam oyu 148.566

Destekledikleri bağımsız aday Aysel Tekerek bin 520 oy alan Türkiye Komünist Hareketi de seçime katılmayacağını duyurdu.

Yani şimdiye kadar 14 bin 442 seçmenin desteğini alan 3 aday İmamoğlu lehine yarıştan çekilmiş oldu.

Saadet'in adayı Necdet Gökçınar da yeniden aday olup olmayacağına ilişkin partisini adres gösterdi.

Öte yandan son olarak DSP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul adayı Muammer Aydın da "DSP kendine düşeni ve gereğini yapacaktır" diyerek İmamoğlu lehine seçim yarışından çekilme sinyali verdi.

SAADET ADAYI: PARTİMİN KARARI

Öte yandan Saadet Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Necdet Gökçınar da Ekrem İmamoğlu lehine adaylıktan çekilebileceğine ilişkin konuştu.

TV5'e konuşan Necdet Gökçınar “Kendi başımıza aday olmuş değiliz. Genel merkezimizin ve parti teşkilatımızın sesi, tasvibi ve teveccühü ile aday olduk. Dolayısıyla biz burada seçimlere tekrar katılma yönünde bir karar çıkacak umduğuma göre. Ben öyle umuyorum en azından. Fakat bu tabii ki netice değil, yarınki toplantıdan sonra belli olacak. Biz tabii ki yeniden, elimizi henüz soğutmamışken çıkıp tekrar çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yani bu netice, Saadet Partisi anahtar parti olsun diye yola çıkılarak elde edilmiş bir netice değil. Ama Cenab-ı Hakk’ın takdiri. Biz belediye başkanlığını kazanmak üzere yola çıkıyoruz ama böyle tevakkuf ediyor. Kazanamasak bile anahtar parti oluyoruz yani. Napayım yani? Netice böyle işte. Bu tasarlanmış bir şey değil, Allah’ın takdiri. Şimdi daha da önemli bir hale geldi göründüğü kadarıyla. İnşallah hayırlı bir karar vereceğiz ve çalışmalara devam edeceğiz.” dedi.

MUAMMER AYDIN: DSP ÜZERİNE DÜŞENİ YAPACAKTIR. TÜM HALKIMIZ EMİN OLSUN

DSP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve partinin Genel Başkan Yardımcısı ve eski İstanbul Barosu Başkanı Muammer Aydın, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal etmesine tepki gösterdi. Twitter hesabından bir açıklama yapan Aydın, “DSP, YSK eliyle yapılan hukuksuzluklar karşısında sessiz kalmayacak kendine düşeni ve gereğini yapacaktır. Tüm halkımız bundan emin olmalıdır.” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zafer
Zafer - 2 ay Önce

Yeniden yapılacak seçim AKP'nin hezimetiyle sonuçlanacaktır. Akabinde akp nin sonu gelecektir. Orada kamp kuracağım diyenlerin de MHP deki saltanatı bitecektir. Ülkücüler tekrar yuvalarına dönecektir. Herşerde bir hayır vardır inşAllah. Zulümle kimse abad olmaz.

Kürşad YÖRÜKOĞLU
Kürşad YÖRÜKOĞLU - 2 ay Önce

Kaşarlar diktatörlüğü seçiyor oysa diktatorler yarin sen benim cariyemsin derse ne olur

nkavcar
nkavcar - 2 ay Önce

24 Haziranda Cumhur ittifakı ile aradaki fark, HDP ye ve yurt dışı seçmenin çıkmasına rağmen 450 bin. Hırsızlık olmadığı sürece şer odakları bir araya gelse de Binali Yıldırım başkan. O toplamsa yanlış sizin. :))

Zaza
Zaza @nkavcar - 2 ay Önce

AKP ye Oy vermeyen ŞER ittifakı öylemi, Daha Düne Kadar,BAHÇELİ 'nin AKP hakkında Söylediklerine Bi Bak, Hizaye Gel.

Hmd
Hmd - 2 ay Önce

Zaten 600.000 adet oy akp den çalınmışti.

nk
nk @Hmd - 2 ay Önce

Oy çalınmamış olsaydı CHP sandıkların sayılmasına karşı çıkmazdı. Yüzleri yok açtırmaya.

Abdullah Toraman
Abdullah Toraman @Hmd - 2 ay Önce

yok 4 milyon oy çalındı

Arif
Arif - 2 ay Önce

Hırsızlığı, yolsuzluğu yapan chpkk kabak ülkenin başına patlıyo.

Arif
Arif - 2 ay Önce

Hırsızlığı, yolsuzluğu yapan chpkk kabak ülkenin başına patlıyo.


SIRADAKİ HABER