İmamoğlu'ndan Erdoğan'a olay gönderme!

Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan'a olay gönderme geldi.

İmamoğlu'ndan Erdoğan'a olay gönderme!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sık sık 3 çocuk yapın beyanına atıfta bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından göndermede bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı kampanya duyurusunda AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a dikkat çeken bir gönderme yaptı.

Sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımda Erdoğan‘a gönderme yapan İmamoğlu, şunları söyledi:

“3 çocuk tavsiye etmek kolay da masraflarını karşılamak kolay değil. Yeni doğan bebeklerin tüm ihtiyaçlarını 4 ay karşılayabilecek destek paketini ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtmaya başlıyoruz. Özellikle bebek ürünleri üreticilerimizi kampanyaya desteğe davet ediyorum.”

İmamoğlu'nun paylaşımını alıntılayan T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk eleştirel bir tweet attı.

Selçuk yaptığı paylaşımda "İlçe belediyelerimizin yıllardır yeni doğanlara yaptıklarını büyükşehir olarak keşfetmenizden dolayı memnun olduk.
Ayrıca doğum/eğitim/sağlık/öksüz-yetim yardımı gibi çocuk odaklı desteklerimiz de var. 130 bin çocuğumuz düzenli SED almakta. Hani gerekirse tekraren keşfetmeyin" dedi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da Selçuk'un tweetini alıntılayarak şunları yazdı:

"ESEN BEBE projemizle,10 yıldır biz bu işi Esenlerde zaten yapıyoruz Sn Bakanım
Bunlar en az on yıl geriden geliyor."

İBB SÖZCÜSÜ ONGUN'DAN YANIT

İBB Sözcüsü Murat Ongun da Zehra Zümrüt Selçuk'un tweetini alıntılayarak şunları yazdı:

Yeni çocuk sahibi olan ebeveynlere duyuru: Bakanımız, Türkiye’de yeni doğan tüm bebeklerin 4 aylık mama- bez-zıbın vb ihtiyaçlarını karşılayacaklarını bu tweetle beyan etti. Kendisine tüm yeni ebeveynler adına teşekkür eder, bunun takipçisi olacağımızı beyan ederiz.

YORUM EKLE