İmamoğlu’ndan Erdoğan’a jet cevap “Buna kargalar bile güler”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu “Aynı sandığa atılan oyda, büyükşehir belediye başkanlığı oylamasında şaibe var diyorlar. Buna kargalar bile güler” dedi.

İmamoğlu’ndan  Erdoğan’a  jet cevap “Buna kargalar  bile güler”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediyesi'ni ziyaret ederek başkan seçilen Şerdil Dara Odabaşı'nı tebrik etti. İmamoğlu, tebrik ziyaretinin ardından belediye binası önünde vatandaşlara seslendi.

İmamoğlu, yaptığı açıklamada Erdoğan’ın İstanbul’daki seçimle ilgili yaptığı açıklamaya tepki göstererek, “Pazartesi gününe atılmış YSK süreci var. Diyorlar ki bu millet İstanbul'da bize oy verdi belediye başkanlarımızı seçti diyorlar. 'İstanbul'da meclis üyesi oyunu bize verdiler bu yüzden çoğunluğuz' diyorlar. Aynı sandığa atılan oyda, büyükşehir belediye başkanlığı oylamasında şaibe var diyorlar. Buna kargalar bile güler. Karga var mı burada? Gülme sesini duydum karganın” şeklinde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

"Bu memleket ne çektiyse partizanlıktan kötü dilden çekti. O dili kullanmayacağız. O dili kullananlar siyasi alanda kendilerine meydan bulamayacaklar. Bizim insanımız güzel dili, sohbeti, kucaklamayı seviyor."

"Ramazan ayı aydınlanma, arınma ayıdır. Bütün dualarınız kabul olsun."

"Ya kurban olayım burada kazın ne işi var? Bütün canlılar öyle ya da böyle bizim. Topalmış değilmiş bizim umrumuzda değil."

"Ramazanda yardımlaşırken bu eldeki yardımı bu el görmeyecek. Kimsenin kalbini, ruhunu incitmeyeceğiz. "Ben yaptım kardeşim, daha ne istiyorsunuz" ukalalığı var ya... Yok öyle bir şey kardeşim. Ruhunuzdan silin atın onu."

"Türkiye İttifakı diyorlar. Çok mutlu oluyorum. Biz bu ülkenin 82 milyon insanı var demiştik."

"Pazartesi gününe atılmış YSK süreci var. Diyorlar ki bu millet İstanbul'da bize oy verdi belediye başkanlarımızı seçti diyorlar. 'İstanbul'da meclis üyesi oyunu bize verdiler bu yüzden çoğunluğuz' diyorlar. Aynı sandığa atılan oyda, büyükşehir belediye başkanlığı oylamasında şaibe var diyorlar. Buna kargalar bile güler. Karga var mı burada? Gülme sesini duydum karganın."

YORUM EKLE
YORUMLAR
IYI parti Çubuk
IYI parti Çubuk - 2 ay Önce

Tekrar seçim olsun imamoglu yuzde 60 alir megriciler hırsızlık diktatörlük ile alırız sanıyor

n
n @IYI parti Çubuk - 2 ay Önce

HDP ile yürüyüp megricilik demek nedir?

Uğur şaşmaz
Uğur şaşmaz - 2 ay Önce

Milli irade imamoğlu demistir iş bitmiştir.

SAMIL KAFKAS
SAMIL KAFKAS - 2 ay Önce

YAPIN SECIMI GÖRÜN RESIMI ...........

Ramazan aydın
Ramazan aydın - 2 ay Önce

Galiba bir hile düşünüyor, rantı elinde tutmak istiyor. İstanbul giderse akpnin rantı gider, saçma sapan konuşuyor, sırf kendi menfaati için. İstanbul halkını düşünen yok. Eğer seçimi yenileyecekse, diğer yerlerde de böyle şeyler var, onlarda yenilensin yada en iyisi erken seçime gitsin, hiç olmazsa tüm koltuklar yenilenir.

nk
nk - 2 ay Önce

2013 de göreve başlamış YSK başkanına mı güveniyorsun?

SIRADAKİ HABER