İşte Erdoğan'ın Ayasofya çelişkisi

Dün gerçekleşen İstanbul’un fethinin 567'nci yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın video konferans yöntemiyle katılımıyla Ayasofya'da "Fetih Şöleni" etkinliği düzenlendi. Bu etkinlik akıllara Erdoğan'ın eski sözlerini getirirken AKP'nin çelişkilerini de yeniden gündeme getirmesi bakımından dikkat çekti.

banner311

Habererk / Ali ÖZYİĞİT / Özel Haber

İstanbul’un fethinin 567'nci yıl dönümünde Ayasofya'da "Fetih Şöleni" etkinliği gerçekleşti. Etkinliğe Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, video konferans yöntemiyle katıldı.

Yunan haber portalları ise en başından beri tepki gösterdiği ve "Büyük bir meydan okuma!" başlığıyla manşete taşıdığı o anları canlı yayınladı.

Bu da akıllara Erdoğan'ın Ayasofya hamlesinin yurt dışında yaşayan Müslümanlara ve Türklere zorlukluklar yaşatacağı endişesini beraberinde getirdi.

ERDOĞAN BÖYLE DEMİŞTİ! ÇELİŞKİLER YUMAĞI!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan geçmişteki konuşmasında mitingde bir vatandaşın Ayasofya'nın ibadete açılması talebine, "Önce Sultan Ahmed'i Doldurun Ona Sonra Bakarız" ifadeleriyle cevap vermişti.

Erdoğan aynı konuşmasında Çamlıca'daki camiden övgüyle bahsetmişti.

Bu sözler de akıllara Çamlıca'daki cami dolduruldu mu sözlerini getirdi.

ERDOĞAN'IN AYASOFYA HAMLESİ ERKEN SEÇİMLER İÇİN Mİ?

AKP Genel Başkanı Erdoğan Ayasofya'nın ibadete açılmasına daha önce karşı çıkmıştı.

Şimdi ise, Erdoğan'ın Ayasofya'da Fetih süresi okutması "Erdoğan olası erken seçimlere bu şekilde yatırım mı yapıyor" şeklindeki yorumları beraberinde getirmesi bakımından dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2020, 13:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.