İşte İYİ Parti listelerindeki terör bağlantılı isimler!

İYİ Parti listelerinde 31 Mart seçimleri için belirlediği meclis üyesi adayı ve yedek aday listelerinde PKK ile doğrudan bağlantılı 30’a yakın kişi bulunuyor.

İşte İYİ Parti  listelerindeki  terör bağlantılı  isimler!

İYİ Parti’nin belediye meclis üyesi adaylık ve yedek üyelik listeleri arasında PKK ile doğrudan irtibatlı 30’a yakın isme yer verildi.

Yeni Şafak'ın haberine göre: Asıl ve ve yedek listelerde terör örgütüne yardım ve yataklık yaparken yakalananından polise-askere molotof atana kadar çok tartışmalı aday var.

ASKERE SALDIRDI

Ünal Ayaz

Van Çaldıran’da İYİ Parti’den listeye giren Ünal Ayaz, Van Çaldıran’da terör örgütü adına eylemlere katıldı. 2014 yılında karakola saldırırken öldürülen terörist Muhammet Hasan Zade için düzenlenen gösteride faal olarak yer aldı. İlçe Jandarma Komutanlığı ve Çaldıran Tugay Komutanlığı’na taş ve molotoflarla saldıran grubu organize eden edenler arasında olduğu iddia edilen Ayaz, 2017 yılının ağustos ayında da terör örgütünün sözde gençlik yapılanması YDG-H içerisindeki faaliyetlerden dolayı gözaltına alınıp bırakıldı.

PKK KURYELİĞİ YAPTI

Hüseyin Sucu

Adıyaman’ın Pınarbaşı Beldesinde Meclis Üyesi Adayı gösterilen Hüseyin Sucu, 2010 yılında yaşadışı Nevruz kutlamalarına katıldı. Sucu bu yüzden Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Bingöl Kiğı’da İYİ Parti İl Genel Meclisi Üyesi Adayı olan Cafer Puyan da 1993 yılında terör örgütü PKK/KCK adına kuryelik yaparken yakalanıp tutuklandı.

BEBEK KATİLİ ÖCALAN İÇİN AÇLIK GREVİ

Mesut Bildirici

Bitlis Ahlat’ta İYİ Parti kadrosunda yer alan Mesut Bildirici hakkında 1995 yılında terör örgütünü övücü yayınlar yüzünden işlem yapıldı. Bitlis’teki tartışmalı liste bununla da sınırlı değil.

İmadettin Taş ve Cesim Demir (Sağda)

Hizan’da İYİ Parti’li İmadettin Taş, 2010 yılında PKK soruşturmasında tutuklanan, 2011 yılında da teröristbaşı Öcalan için düzenlenen açlık grevine katılan bir isim. Mutki yedek listesindeki Cesim Demir terörün siyasi uzantısı BDP saflarında; Yolalan Beldesi’nde aday gösterilen Ziya Dilsiz ise PKK’ya maddi destek bulmak için faaliyette bulundu.

TERÖRİST İFADESİNDE VAR

Fethi Aydın

Diğer illerde de tablo farksız. Elazığ’dan kontenjan aday olan Fethi Aydın, teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın da yetiştiği Doğu Devrimci Kültür Derneği mensubu. Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesindeki İYİ Parti’li Ulaş Keleş DTP’nin düzenlediği protesto gösterisinde gözaltına alınıp bırakılan bir isim.

SİİRT’TE TABLO VAHİM!

Abdullah Gündüz (Solda) ve Halil Buluç

İYİ Parti asıl ve yedek listelerinden seçime giren Nahit Dizman (Muş-Kırköy), İlyas Sarıırmak (Muş-Sarıpınar) ve Kıyasettin Kalkan’ın (Tekirdağ/Süleymanpaşa) yolları da PKK ya da siyasi uzantıları ile kesişmiş. Siirt’te durum daha da vahim. Pervari’de aday gösterilen Memduh Özer, İbrahim Halil Onuk, Bayram Şimşek, Ali İhsan Oğuz, Abdullah Gündüz, Halil Buluç ve Danış Dursun’un ya bizzat kendisi, ya da birinci dereceden yakını örgütle ilişki içinde olmuş. Şirvan adayı Varol Ödümlü’nün kardeşi Ferhat Ödümlü de PKK/KCK faliyet göstermiş.

HEM DE DAĞ KADROSUNDAN

Seydu Kaya (Solda) ve Perviz Büyüksu

İyi Parti’nin Hakkari ve Şırnak listeleri de tartışmalı. Çukurca’da Seydu Kaya ve Yüksekova’da Perviz Büyüksu, terör örgütü adına kuryelikten gözaltına alınıp bırakılmış. Kocaeli’nin Başiskele İlçesinde de Meclis üyesi adayı olan Abdullah Uçar’ın yolu terör nedeniyle adliyeye düştü. Daha da ötesi Uçar, Irak’ın kuzeyinde silahlı faaliyet gösterdiği eddia ediliyor.

KAMPLARA SİLAH TAŞIDI

Mardin Midyat’tan aday gösterilen Zekeriya Çiçek terör örgütü PKK’nın sözde gençlik yapılanmasında yer aldı. Muş merkezde kadrodaki Mehmet Özmen de terörden cezaevinde yattı. 1995 yılında gözaltına alınan bir terörist ifadesinde Özmen hakkında şu iddialarda bulundu: Örgüte yardım yataklık yapıyor. Örgüte gelen silah ve mühimmatı örgüt kamplarına taşıyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2019, 13:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ülkücü
Ülkücü - 4 ay Önce

YENİŞAFAK DEGIL FITNESAFAK NE YAPARSANIZ YAPIN PKK ILE HABURDA BULUSAN SOYSUZLARI BILIYORUZ BIR KIŞI ADAY OLMAK ICIN SAVCILIK BELGESI ZORUNLU YSK INCELIYOR BIZIM BI ARKADASIMIZ AÇILIM ZAMANI YAZDIGI BIR YAZIDAN DOLAYI TÜRKLÜK ILE YARGILANIYOR BU YUZDEN TEMIZ KAGIDI ALAMADI ADAYLIGINI YSK KABUL ETMEDI OYLE YA HDP OYLEYSE AKP DOSTU APOSU DIYARBAKIR ADAYI YAPSIN HADI OYLE ADAYLIK KOLAYSA YEMISIM YALANINIZI CUKKA ITTIFAKI ICIN CIRPINIYORSUN EDITOR CIRPINIRKEN IFTIRANIN BINI BIN PARA YAZIK TURKLUKLE SORUNU OLAN KEŞKE YUNAN KAZANSAYDI DİYEN KRIPTOLARA DESTEK VERMEK TÜRKLÜĞE İHANETTİR

Unutulmasın.
Unutulmasın. - 4 ay Önce

Madem öyle, emniyet ve yargı hemen harekete geçsin? İftira olması da ihtimal dahilinde. Unutulmasın, bu siteyle ilişkili kimlere de fetöcü denmiş de aklanmıştı. Medyada tetikçiler, provokatörler oldukça, yargısız infaz oldukça gerçekleri açığa çıkarmak ta zor iş.

Ülkücü
Ülkücü - 4 ay Önce

Adamlar yanlışı görüp İYİ ye gelmişler. Ne var bunda. Bir de haber YENİŞAFAK haberi. aynı gazete AKP deki leri yazıyor mu acaba

Vatandaş,
Vatandaş, - 4 ay Önce

Pe Ke Ke terör örgütü değil diyen orhan Miroğlu, HADEP Gn Bşk yardımcısı Mehmet metinerli AKP nin vagonu D bahçeli yi yazmayı unutmuşsunuz sanırım.

Birol
Birol - 4 ay Önce

Kardeşim, Madem öyle YSK bunlara niye izin vermiş. Bu YSK nın görevini Anayasaya aykırı olarak Tayyip seçim öncesi uzatmadımı? Bizde şimdi haşa bunlara Reis mi izin verdi diyelim, ne diyelim. Biraz elnizi vicdanınıza koyun.

Nazım PEKER
Nazım PEKER - 4 ay Önce

Eğer doğru ise YSK'nında gözünden kaçtıysa İçişleri bakanlığı neden görevini yapmıyor da, zihinleri bulandırıyor. Sakık'ın, Bayık'ın yakınları kimlerin listelerinde bir baksınlar. Başkalarını suçlayarak kendilerini gizlemeye çalışmasınlar

Uğur kartal
Uğur kartal - 4 ay Önce

Ne yalarsaniz yalin iyi parti gumbur gumbur geliyor siz megri megri pkk şarkısı söyleyen AKP adaylarini inceleyin mesala van silopi batman genç dogubeyazit hani HDP li kardeslerimin oyunu istiyorum diyen bin alinin videosu koyun

Ülkücü EYT magduru
Ülkücü EYT magduru - 4 ay Önce

Yenisafak at yalani skmy inanani megrici TÜRKLÜK düşmanlari birakin bu masali encumen adayi olmak icin temiz kagidi almak lazim bunlar temiz kağıdımı bakkaldan mi aldi


SIRADAKİ HABER