İYİ Parti 7'si İl Olmak Üzere Toplam 99 Belediye Başkan Adayını Açıkladı

31 Mart seçimlerinde, birçok bölgede CHP ile işbirliği yapacak olan İYİ Parti, 7'si il olmak üzere toplam 99 belediye başkan adayını daha açıkladı.

banner311
İYİ Parti 7'si İl Olmak Üzere Toplam 99 Belediye Başkan Adayını Açıkladı

Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere ilişkin partilerin aday belirleme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. CHP ile iş birliğine giden İYİ Parti, birçok adayını açıklamıştı. İYİ Parti, 7'si il olmak üzere toplam 99 belediye başkan adayını daha açıkladı.

AÇIKLADIĞI 7 İL

İYİ Parti, Aksaray'dan Özhan Türemiş, Ardahan'dan Mete Özdemir, Bayburt'tan Yunus Özyılmaz, Düzce'den Ömer Küçük, Karaman'dan Zühtü Bahadır Bayraç, Kilis'ten Ahmet Nalçacıoğlu, Siirt'ten Ahmet Özgür'ü aday gösterdi.

İşte İYİ Parti'nin aday gösterdiği 99 ismin tamamı:

                İL                            İLCE                 BELDE                    ADAY

1             AKSARAY                 MERKEZ                              ÖZHAN TÜREMİŞ

2             ARDAHAN                MERKEZ                              METE ÖZDEMİR

3             BAYBURT                  MERKEZ                              YUNUS ÖZYILMAZ

4             DÜZCE                      MERKEZ                               ÖMER KÜÇÜK

5             KARAMAN                 MERKEZ                                ZÜHTÜ BAHADIR BAYRAÇ

6             KİLİS                          MERKEZ                          AHMET NALÇACIOĞLU

7             SİİRT                         MERKEZ                            AHMET ÖZGÜR

8             AFYONKARAHİSAR                                 ÇOBANLAR                   SEFA DEĞİRMEN

9             AFYONKARAHİSAR                                  DİNAR                                  SAFFET ACAR

10           AFYONKARAHİSAR                                  SANDIKLI                            ASIM ORHAN

11           AFYONKARAHİSAR      SULTANDAĞI    DERECİNE           AYKUT OKUMUŞ

12           ANTALYA                        ALANYA                              ABDULLAH SÖNMEZ

13           ANTALYA                       GÜNDOĞMUŞ                 SULTAN ÇETİN

14           ANTALYA                       KORKUTELİ                        HALİL KARA

15           ANTALYA                        SERİK                    YUSUF MECEK

16           AKSARAY                      MERKEZ               HELVADERE        TUNCER SOYAL

17           AKSARAY                      MERKEZ               BAĞLIKAYA        TUNCAY ÖZKARACA

18           AKSARAY                     SULTANHANI                    SELİM TEMEL

19           AKSARAY                      GÜZELYURT             SELİME SEFER ÖZDEMİR

20           BİLECİK                        OSMANELİ                         BEKİR TORUN

21           BİLECİK                       PAZARYERİ                         NECMİYE BEĞEN

22           BİLECİK                         SÖĞÜT                   HALİL AYDOĞDU

23           BOLU                           GEREDE                               ORHAN ÜNALDI

24           BOLU                           SEBEN                        ENVER ERKAYGUSUZ

25           BOLU                            MERKEZ                    KARACASU         YASİN BEKTAŞ

26           ÇANAKKALE                 GÖKÇEADA                        ÜNAL ÇETİN

27           ÇANKIRI                          KORGUN                            ARİF SOYSAL

28           ÇANKIRI                          İLGAZ                   HAKKI YALÇIN

29           ÇORUM                         ALACA                  SERDAR COŞKUN

30           ÇORUM                        DODURGA                         BİLGİ TERLEMEZOĞLU

31           ÇORUM                           İSKİLİP                  MUHSİN KOCASARAÇ

32           ÇORUM                           KARGI                  KEMAL ZİNCİRLİ

33           ÇORUM                        MECİTÖZÜ                         BÜLENT BORA BALTACI

3-1         ÇORUM               OSMANCIK                        ÖZHAN UYSALER

35           ÇORUM               SUNGURLU                       ABDULKADİR ŞAHİNER

36           ÇORUM               UĞURLUDAĞ                    ORHAN TORUN

37           DENİZLİ                BAKLAN                              MEHMET YAĞCI

38           DENİZLİ                BEYAĞAÇ                            İSMET ŞENER

39           DENİZLİ                ÇAL                        MEHMET ÖZTÜRK

40           DENİZLİ                ÇARDAK                              ERDİL CENGİZ

41           DENİZLİ                ÇAMELİ                               ENDER YILMAZ

42           DÜZCE                 AKÇAKOCA                        HAYDAR AKIN

43           DÜZCE                 ÇİLİMLİ                MUSTAFA ÖZTÜRK

44           DÜZCE               KAYNAŞLI                           MERT FATİH KESGİN

45           ELAZIĞ                 AĞIN                    YILMAZ SERTTAŞ

46           ELAZIĞ                MADEN                               MUSA ORHAN

47           ELAZIĞ                 ARICAK                ERİMLİ  MEHMET AYIK

48           ERZİNCAN          ÇAYIRLI                                BİROL BAHADIR

49           ERZİNCAN          REFAHİYE                            GÜNGÖR KUTLU

                İL            İLCE       BELDE   ADAY

50           ERZİNCAN          TERCAN               ÇADIRKAYA        ZAKİR TAŞTAN

51           GİRESUN             DOĞANKENT                    İSMAİL TARI

52           GİRESUN             ESPİYE                  İBRAHİM ÖNAL

53           GİRESUN             ŞEBİNKARAHİSAR                           OKTAY ALP

54           GİRESUN             YAĞLIDERE                         METİN TURGUT

55           İSPARTA              GELENDOST                       MUSTAFA ÖZMEN

56           İSPARTA              SENİRKENT                        NURULLAH CABAOĞLU

57           İSPARTA              SÜTÇÜLER                          ARİF DEMIRKAYA

58           KARS     ARPAÇAY                            TALİP SÖNMEZ

59           KARS     SELİM                   NAZIM İRFAN TANRIKULU

60           KASTAMONU    KÜRE                    KAMİL AYDINLI

61           KASTAMONU    PINARBAŞI                         BAYRAM SARIMEŞE

62           KASTAMONU    TOSYA                  MUSTAFA GÜVENÇ

63           KAYSERİ               DEVELİ                 ALİ AĞCA

64           KAYSERİ               TALAŞ                   OSMAN HAYMANA

65           KAYSERİ               PINARBAŞI                         CUMA SAĞLAM

66           KAYSERİ               YAHYALI                              ABDULLAH YILMAZ

67           KIRIKKALE           DELİCE                  SERKAN KOCAOĞLU

68           KIRIKKALE           KESKİN                 NECATİ ALSANCAK

69           KIRIKKALE           YAHŞİHAN                          İSMAİL DURSUN KUZUCU

70           KIRIKKALE           MERKEZ               HACILAR              VEDAT ALAKUŞ

71           KOCAELİ              DERİNCE                             NURCAN ACAROĞLU GÖKTAŞ

72           KOCAELİ              GEBZE                  BURCU ÇETİNKAYA

73           KOCAELİ              KANDIRA                            ERCÜMET ŞAHİN

74           KOCAELİ              KÖRFEZ                               SALİH RECEP ŞİRİN

75           KONYA BOZKIR                KEMAL ESENKAYA

76           KONYA ÇUMRA                               RAFET GÜLŞEN

77           KONYA DOĞANHİSAR                   ABDULLAH KOÇ

78           KONYA EREĞLİ                 YAŞAR YAMAN

79           KONYA SEYDİŞEHİR                        MUAMMER URHAN

80           KONYA YUNAK                 HALİM YILDIRIM

81           KÜTAHYA            ALTINTAŞ                           MENDERES AYDIN

82           KÜTAHYA            DOMANİÇ                          ŞERİF YILMAZ

83           KÜTAHYA            GEDİZ                   ERDOĞAN DİRICAN

84           KÜTAHYA            GEDİZ   GÖKLER               MEHMET ASİLTÜRK

85           KÜTAHYA            SİMAV                 METİN KARAKUYU

86           MALATYA           DOĞANŞEHİR                   RAHMİ KURNAZ

87           MALATYA           PÜTÜRGE                           MURAT TANRIVERDİ

88           MALATYA           YEŞİLYURT                          CEM PARLAK

89           NEVŞEHİR           GÜLŞEHİR                           VAHDİ ARISOY

90           NEVŞEHİR           KOZAKLI                              CANER DEMİR

91           NEVŞEHİR           MERKEZ               ÜÇHİSAR             MEHMET TÜRKE

92           SİİRT      BAYKAN                              METİN SÖYÜNCÜ

93           SİİRT      KURTALAN                         LOKMAN DİLEK

94           SİİRT      PERVARİ                             İSMAİL BİLEN

95           SİİRT      ŞİRVAN                               YUSUF İNCECİK

96           YOZGAT               AKDAĞMADENİ                              NAZIM ALTUN

97           YOZGAT               ÇEKEREK                             DURAN ÖZKAN

98           YOZGAT               SARAYKENT                       OSMAN ÇİFTÇİEL

99           YOZGAT               YENIFAKILI                         SONER YALÇIN

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 11:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.