İYİ Parti'de 75 il yönetimi münfesih durumda! Gözler Koray Aydın’da...

İYİ Parti'de Koray Aydın'ın atadığı yönetimler, kanun ve parti tüzüğünün öngördüğü süreçte yerel kongrelerini yapmadı. "Münfesih" (Bozulmuş, Dağılmış, Feshedilmiş) duruma düşen il yönetimleri için herhangi bir üyenin Sulh Hukuk Mahkemesine yapacağı başvurması durumunda il yönetimlerine "kayyum" atanması gündeme geldi.

İYİ Parti'de 75 il yönetimi  münfesih durumda! Gözler Koray Aydın’da...

Yapılan bu yeni atamaların Siyasi Partiler Kanunu ve İYİ Parti tüzüğü gereği toptan boşalmalarda illerde 45 gün, ilçelerde de 30 gün içinde seçimli genel kurula gitmeleri gerekiyordu... Genel merkezin talimatıyla bu kanuni zorunluluk yerine getirilmedi. Atamaların üzerinden 30/45 gün süre geçen il-ilçe yönetimleri de kanun gereği "münfesih" (geçerliliği kalmamış, geçersiz) duruma düştü.

GÖZLER İYİ PARTİ GENEL MERKEZİNDE

Seçim Kurulu hakiminin bu tespitinden sonra gözler İYİ Parti genel merkezine çevrildi. Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'ın MHP deneyimleriyle hareket ettiği, MHP'nin teşkilatlardan sorumlu eski genel başkan yardımcısı Şefkat Çetin'in yöntemini izleyerek sorunu çözmeye çalışacağı öğrenildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER