İYİ Parti'den Bahçeli'ye Cevap

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını cevaplamıştı. Bu sorulardan biri de İYİ Parti Milletvekillerinin istifaları hakkındaki görüşleri idi.

Bir gazetecinin Bahçeli’ye, İYİ Parti'den istifaları kast ederek, MHP’nin kapsının açık olup olmadığı ve istifalarla ilgili görüşleri soruldu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP’nin kapısının her daim açık olduğunu vurgulayarak, Milletle kucaklaşmak istediğini söyledi. Bahçeli, Türkiye'nin siyasi istikrara, birlik beraberliğe ihtiyaç duyduğunun altını çizerek, ‘Bu dönemde hiçbir siyasi partide istikrasızlık söz konusu olmamalıdır’ dedi.

Bahçeli, İYİ Parti için ise ‘İyi günde olsunlar tahriklere kapılmasınlar’ önerisinde bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni parti kuruluşlarına, FETÖ’nün siyasi ayağına ve siyasi partileri karıştırmak isteyenlerin olduğunu ve çok dikkatli olunması gerektiğini ifade etti.

İYİ Parti'den Bahçeli'ye Cevap

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu yaptığı basın toplantısında Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal ve Balıkesir Milletvekili İsmail Ok'un istifa etme gerekçelerine tepki göstererek, Teröre müsamaha gösterdiklerini iddia eden vekillerin açıklamalarını nezaketsiz saydıklarını, duruşlarının net olduğunu ve böyle bir durum olursa başta Genel Başkan Meral Akşener olmak üzere, hiçbir milletvekilinin kalmayacağını söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözlerinin hatırlatılması üzerine, Bahçeli’nin açıklamalarını beğendiğini ifade etti. Beğenme gerekçesini ise ‘istikrar parti disipliniyle sağlanabilir bir şey. Herkes ayakta kalsın’ olarak belirtti.

Ağıralioğlu partiye müdahale olmadığını söyleyerek, istifa gerekçelerinin oturmadığını ve karşılığının olmadığını vurguladı.

Bahçeli ne demek istedi?

Öte yandan Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, Bahçeli’nin sözlerini ve ne anlama geldiğini köşesine taşıdı.

Selvi yazısında Bahçeli’nin İYİ Parti için ilk kez İYİ Parti dediğine dikkat çekti. Bahçeli’nin ilkeli ve düzgün bir duruş sergilediğine dikkat çekti. İstifa edenlerin MHP’ye gidip gitmeyeceğini sorgulayan Selvi, Bunun cevabının henüz İYİ Parti’lilerinde bilmediğini söyledi.

‘İYİ Parti'deki istifalardan en çok MHP'nin memnun olması gerekir’ diyen Selvi, Bahçeli’nin duruşunun çok önemli olduğunu, birilerinin partileri karıştırmak istediğini ifade etti. Hem Bahçeli’nin söylediği sözler, hem de Akşener’in 28 Şubat hatırlatmasının çok önemli olduğunu yazdı.

YORUM EKLE