İYİ Parti Genel Başkanı Akşener Mersin’de konuştu "Meral Akşener senden mi korkacak kardeşim"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile birlikte eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu önünde düzenlenen ’Birlik Mitingi’ne katıldı.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener Mersin’de konuştu "Meral Akşener senden mi korkacak kardeşim"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Mersin Büyükşehir Belediyesindeki ortak aday Ayfer Yılmaz’a destek istedi. Alanda büyük bir iradenin bir araya geldiğini söyleyerek konuşmasına başlayan Akşener, "Hani diyor ya, ’Toroslar’da bir Yörük çadırı varsa, tek bir Yörük çadırı varsa ve sadece o çadırdan bir duman tütüyorsa, biz ilelebet yaşarız.’ Bugün Mersin’de bu fotoğrafta ortaya çıkan irade, gösteriyor ki, demokrasiye kurulan kumpası, Burhanettin Kocamaz’a yapılan ihaneti, sırtımıza saplanan hançeri, Ayfer Yılmaz eliyle çıkaracaksınız. Allah sizden razı olsun. Bir seçime gidiyoruz, mübarekler sanki savaşa gidiyoruz. Allah Allah nidalarıyla savaşa gidiyoruz. Tehditler, küfürler, iftiralar gırla gidiyor" diye konuştu.

"MERAL AKŞENER SENDEN Mİ KORKACAK KARDEŞİM?"

Şu anda bir yerel seçime gidildiğini, ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her seçime giderken bir düşman bulduğunu öne süren Akşener, "Allah’a şükür, bu defa bulduğu düşmana kafayı tosladı. Çünkü demin nasıl Burhanettin Kocamaz başkanım dediyse, Allah’a yemin olsun ki, onun korktuklarından korkmayan Meral Akşener senden mi korkacak kardeşim. Siz burada bize hançer sokabilirsiniz, bu Yörük çocuğu Burhanettin Kocamaz o hançeri yaptığı büyük bir fedakarlıkla çıkardı sırtımızdan. Allah razı olsun Ayfer hanımdan, Burhanettin Kocamaz bir telefon açtı, ’Atla gel’ demiş. O da atladı geldi, el ele tutuştular ve Mersin gerçekten iyi olacak" şeklinde konuştu.

"Biz üreten bir Türkiye’yi ister sanayide, ister tarımda oluşturacağız" diyen Akşener, "Mersin’de belediyecilik örneğini inşallah vizyon alarak Türkiye geneline yayacağız. Türkiye üretecek, sanayide üretecek, tarımda üretecek, çiftçi zengin olacak, işsiz gencimiz iş bulacak, tencere kaynatamayan anneler, tencerelerinde et pişirebilir olacak. Üreten belediyeciliği inşallah Mersin’den Türkiye geneline yayacağız. Ama bütün bunların neticesinden 31 Mart’ta o kulağı çekeceksiniz. Kulağı çektiğinizde sizin sesinize kulak verecekler" ifadelerini kullandı.

GÜLTEKİN UYSAL: “CUMHURİYETİN DEĞERLERİNİ SİYASİ MALZEME YAPMAK İSTEYENLER VAR”

Demokrat Parti Başkanı Gültekin Uysal platforma geldi. Burhanettin Kocamaz’a teşekkür ettikten sonra, miting alanlarını dolduranlara “Hoş geldiniz” diyen Uysal, “Demokratik hakkımızı almaya çalışanlara karşı durmak için, yapılan telkinlere kulak asmayan hemşehrilerim hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

Uysal konuşmasını şöyle sürdürdü:

 “Bu demokrasinin bayrağını Arslanköy hadiselerinden sonra kaldırmak yeniden Mersin'imize düştü. Bu tarihi vazifeyi yapmak adına Burhanettin Kocamaz ve Ayfer Yılmaz karşınızdalar. Ben bu seçimleri, Türkiye sanki 3 Kasım 2002’de kurulduğunu zannedenlerin iman tazelemesi için bir idrak günü olarak tasvir ediyorum. İktidar sahipleri, vatandaşlarımızın durumunun konuşulmamasını istemiyor. Maalesef bu ülkeyi bölüp parçalayan inançlara sahip, cumhuriyetimizin değerlerini siyasi alanda bir kavga unsuru yapmak isteyenler var. Maalesef, demokrasimizin oksijeni bitmiştir. TBMM’de grubu olan bir siyasi partinin genel başkanı olan Meral Akşener’i hapis ile tehdit ediyorlar."

"Kahrolsun Hak dururken zorbalara tapanlara. Tarihin her döneminde bu milletin ruhundan fışkırmış bir mefkure olarak, büyüklerimiz her zaman görevini yapmış. Atatürk, Samsun’a girmek için yola çıktığında, ‘Zannediyorlar ki, biz Samsun’a silah ve mühimmat taşıyoruz. Oysa bilmiyorlar ki, silah ve mühimmattan daha değerli bir şey taşıyoruz. İman taşıyoruz.’ İşte biz de ablam, (Meral Akşener), Burhanettin Kocamaz ve Ayfer Yılmaz ile o imanı taşıyoruz.” “Son 16-17 yılda en fazla pozisyon kaybetmiş kim? Çiftçilerimiz. Buralara gelip de ‘al ananı git’ diyenler… Bu memleketin tarıma dayalı en temel girdilerini bile ithalata bıraktınız. Şimdi 31 Mart’a kadar narkoz veriyorlar. Bakanımız diyor ki, ‘seçimlerden sonra bir fatura çıkacak…’ İnsan başına yağan karı eritir. Evet ama neden bu kar hep benim vatandaşımın başına yağıyor."

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2019, 19:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
nkavcar
nkavcar - 4 ay Önce

"Cumhurbaşkanı nerede vatandaşa terörist dedi" onu bir ispatlarsın mahkemede. Devlet büyüklerine iftira ve halkı isyana teşvik gibi durumlar var ortada.

SIRADAKİ HABER