İYİ Parti her gün bir istifa ile sarsılıyor! İYİ Parti'de yeni atanan il başkanı da istifa etti

Burhanettin Kocamaz'ın İl Seçim Kuruluna adaylık evraklarının geç teslim edilmesinin ardından görevden alınan İYİ Parti Mersin İl başkanı Servet Koca yerine Alican Özbayrak getirilmişti.

İYİ Parti her gün bir istifa ile sarsılıyor! İYİ Parti'de yeni atanan il başkanı da istifa etti

İyi Parti Mersin İl Başkanı Alican Özbayrak ile partinin Denizli il yönetimi de görevlerinden istifa etti. 

Mersin İl Başkanı Alican Özbayrak ise istifasını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile duyurdu.

Özbayrak, Mersin’de 31 Mart yerel seçimlerinde partiye kumpas kurduğunu iddia ettiği kişilerin partinin önünü tıkadığını savunan Özbayrak, “Üç tane dört tane il başkanının olduğu bir yerde il başkanlığı yapmak bize uygun bir davranış değildir” dedi.

Mersin İYİ Partİ, baştan bu yana Koray Aydın ve Halil İbrahim Oral'ın yanlış ve taraflı tutumları sebebiyle atamalardaki usulsüz davranışları Mersin İyiparti'de yaşananlara sebep oldu ve olmaya devam edeceği konuşuluyor.

İYİ PARTİ'DE NELER OLUYOR?

Öte yandan İİ Parti Denizli İl başkanında istifa etmesi "İYİ Parti'de neler oluyor?" sorusun gündeme getirdi.

Bu istifaların zorla yaptırılması,  eski ANAP'li ve DYP'lilerin boşalan alanlara getirilmesi, Akşener'in Ülkücüleri partiden tasfiye edilmesi olarak yorumlanıyor.

İyi Parti Mersin İl Başkanı Alican Özbayrak'ın sosyal medyada yaptığı paylaşım şu şekilde;

"Çok kıymetli İYİ PARTİ mensupları ;göreve geldiğimden beri başta sn genel başkanım olmak üzere genel merkez yönetimi ve partimizin kıymetli mensupları ilçe başkanlarım bana verdiğiniz destekten dolayı hepinize teşekkür ediyorum.

Zor şartlar altında aldığımız görevi layıkıyla yerine getirmek için büyük gayret gösterdik ancak, üzülerek ifade etmek istiyorum ki partimizin önünü tıkamaya büyümesini engellemeye çalışan bir takım odaklar bu tezgahı Mersin’de göreve geldiğim günden beri sürdürmektedir.

Bu şartlar altında yaklaşık altı aydık mücadele verdik fakat sonuç alamadık. 

Her şeyden önce teşkilatta karşılıklı güven esas olduğunu düşündüğümüzde biz bu ortamı sağlayamadık.

Yine üzülerek ifade etmek istiyorum ki; Mersin’de 31 Mart yerel seçimlerinde kumpas kuranlar bugün partimizin önünü de tıkamıştır.

Karakterim ve kişiliğim gereği üç tane dört tane il başkanının olduğu bir yerde il başkanlığı yapmak bize uygun bir davranış değildir.

Beni göreve getiren başta sn genel başkanım Meral Akşener hanımefendiye Sn.Koray Aydın beyefendiye geçen süre içerisindeki desteklerinden dolayı minnettarım. 

Kazanan Mersin’in vekili önemli şahsiyeti önemli insan olmuştur. 

İnşallah bundan sonra Mersin çok daha iyi olur. Yeni görev alacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bütün İyi Partili kardeşlerimden, kırdığım, üzdüğüm, herkesten özür diler haklarını helal etmelerini temenni ederim.

İyi Parti İl Başkanlığı görevimden ayrılıyorum."

ALİCAN ÖZBAYRAK KİMDİR

1976 yılında Trabzon da doğan Özbayrak ilk ve orta öğrenim hayatını Trabzon'da ailesinin yanında tamamladı. Üniversite sınavları ile birlikte Mersin Üniversite'sinde okumak üzere o yıllarda Mersin'e gelen Özbayrak Üniversite öğrenimini burada tamamladı ve o günden itibaren Mersin'i hiç terk etmedi. 1995 yılından itibaren Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Mersin Biriminde çeşitli kademeler de görev alan Özbayrak burada Yöneticilik ve üniversite başkanlıklarında bulundu. 2001 yılından itibaren Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanlığı görevine gelen Özbayrak bu görevi 2006 yılına kadar sürdürdü. Görevi bıraktıktan sonra Milliyetçi Hareket Partisi saflarında siyasi hayatına devam eden Özbayrak 2009 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Akdeniz ilçe Başkanlığı görevine geldi. Bu görevi Akdeniz'de 2011 yılına kadar sürdürdü. Alican Özbayrak Evli ve bir çocuk babasıdır.
 

YORUM EKLE