İYİ Parti İBB Meclis üyesi, İstanbul Havalimanı'ndaki skandalı ortaya çıkardı

İstanbul Havalimanı'nın üçüncü pisti bugün AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle açılırken İYİ Parti İBB Meclis üyesi Ali Kıdık'dan piste dair sert açıklamalar geldi.

İYİ Parti İBB Meclis üyesi, İstanbul Havalimanı'ndaki skandalı ortaya çıkardı

 İYİ Parti İBB Meclis üyesi Ali Kıdık yaptığı açıklamada, üçüncü pistin şartnamede yazan eni ve boyunun yapılanla tutmadığını söyledi.

İstanbul Havalimanının üçüncü pisti bugün AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle açılırken İYİ Parti İBB Meclis üyesinden piste dair sert açıklamalar geldi.

İYİ Parti İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Hadi bunu benden başka bir babayiğit yazsın. İstanbul Havalimanı 3. Pist bugün şaşaalı bir törenle açılıyor. Pistin şartname uzunluğu 3750 metre. Sizce kaç metre açılıyor ve devlete kaç metre kazık atıldı? Usulsüz bu pist DHMİ tarafından teslim alınacak." dedi.

Kıdık ayrıca, "Skandal bununla da bitmiyor! Pistin eni 60 metre olması gerekirken 45 metre yapıldı. Bu da yetmez. Yanında bir taksi yolu olması gerekirken bir de yedek pist olması gerekirken hiç biri yapılmadı. Soran yok takip eden yok. Devleti @igairport  mu yönetiyor yoksa Dhmi mi?" diye sordu.

YORUM EKLE