İYİ Parti'li Yavuz Ağıralioğlu’undan Mariam Kavakçı’ya tam destek!

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, Cumhurbaşkanlığı'na danışman olarak atanan Merve Kavakçı'ya tam destek verdi.

banner311

Kamuoyunda tartışma konusu olan Merve Kavakçı'nın kızı Mariam Kavakçı'nın Cumhurbaşkanlığı'na danışman olarak atanması, İYİ Parti'de iki farklı görüşü beraberinde getirdi.

TBMM Grup Başkanvekili ve İstanbul milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Meclis kürsüsünden yaptığı konuşmanın bir bölümünü sosyal medya hesabından da paylaşarak, "Mariam Kavakçı'nın saraya danışman atanmasına karşı çıkmak kadar boynumuza borç olan bir şey daha vardır. Hükûmete kızacağız diye bir kızcağızın, bir kadının izzetine, iffetine, namusuna bu kadar galiz cümlelerle saldırmak başka bir şeydir. Bu pespayeliğe de asla razı olamayız" dedi.

HAYRETTİN NUHOĞLU ELEŞTİRDİ

İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Hayrettin Nuhoğlu ise “Bu genç kadın milletin hangi sorunlarına çözüm üreteceği için danışman yapılmıştır” diye sordu.

Mariam Kavakçı'nın Cumhurbaşkanı danışmanı olarak atanması hakkında açıklamalarda bulunan Nuhoğlu şöyle konuştu: “Şimdi sizlere bir paragraf sunacağım. Bunu edebiyat tarihçisi merhum Nihad Sami Banarlı'nın ‘Devlet ve Siyaset’ adlı kitabının 19'uncu sayfasından aldım, o da ünlü Selçuklu Veziri Nizamülmülk'ten aldığını belirtmiş.”

Diyor ki: ‘Devlet büyükleri, kendilerine müşavir seçtikleri ilim, fen, sanat ve siyaset adamlarının değeri ve büyüklükleri ölçüsünde büyüktür. Büyükler, çevrelerine memleketlerinin ahlak, fazilet, sanat, kültür ve iman adamlarını toplayıp işlerini onlara danışmazlarsa muvaffak olamazlar. Bu çeşit müşavirlerinse ‘Evet efendim’ diyenleri değil, ‘Yanlış yapıyorsun doğrusu böyledir çünkü...’ diyebilenleri makbuldür. Memleketlerinde dalkavukluğu ve riyakârlığı sanat hâline koyduranlar büyüklerdir. Tarih, dalkavuklardan hoşlanmayan pek nadir büyüklerin devrinde rahat etmiştir."

“Saray ve külliye, şu anda Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının görev yaptığı yerdir. Tanıdıklara veya aile yakınlarına iş bulma kurumu değildir. Şimdi tekrar soruyorum: Bu genç kadın Türk milletinin hangi sorunlarına çözüm üreteceği, fikir vereceği için danışman yapılmıştır?”

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 13:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Yasin Bulut
Yasin Bulut - 2 yıl Önce

Sahip çıkma yok ülkücülüğün ahlakçılık prensibi gereği hakarete karşı çıkmak vardır yoksa bu hırsızları adam olan kimse savunmaz