İYİ Parti Manisa il başkan yardımcısı istifa etti

İYİ Parti'nin Manisa teşkilatı kurucularından ve il başkan yardımcısı Murat Türkekal, 70 partiliyle istifa ettiğini duyurdu.

İYİ Parti Manisa il başkan yardımcısı istifa etti

Manisa Adliyesi önünde istifa eden partililerle gazetecilere açıklama yapan Türkekal, büyük umutlarla Türkiye'nin geleceğinin iyi olması, Atatürkçü, vatansever, Kuvayimilliye ruhu içinde bir cesur hareket için yola çıktıklarını ancak partinin genel başkanın emrinden çıkıp başka güç odaklarının emrine girdiğini savundu.

Yapılan ittifakların, milletvekillerinin istifasına sebep olduğunu belirten Türkekal, il başkanının planlarına ve amaçlarına hizmet edebilmesi için mevcut il yönetimini yıpratıp dağıttığını ifade etti.

Türkekal, parti içinde yaşananları şaşkınlık ve üzüntüyle izlediklerini vurgulayarak, bundan sonra herhangi bir siyasi partide siyaset yapmayı düşünmediklerini belirtti.

Öte yandan İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz da düzenlediği basın toplantısında istifasını duyuranların partileriyle ilişkisinin bulunmadığını ileri sürdü.

Eryılmaz, istifa açıklaması metinini okuyan Murat Türkekal'ın partiden ihraç edildiğini savunarak, "Açarsınız sosyal medya hesaplarından bakarsınız, ne zaman hangi kişilerle fotoğraflarını koymuş, hangi siyasileri, hangi projeleri desteklediği belli. Onun dışındaki arkadaşlardan da partimizden, biliyorsunuz milletvekilinin danışmanıdır, arkadaşıdır, annesidir, kardeşidir ve benzeri isimler var. Biz dimdik ayaktayız ve Manisa'ya hizmet noktasında ilçelerde ve büyükşehirde hep beraber milletin adaylarının kazanmasını sağlayacağız." dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 20:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
YILMAZ TÜRK
YILMAZ TÜRK - 3 yıl Önce

sonuna karad iyilerle birlik olmaya varım.Neden balgata gösterdiğiniz sabrın % 1'ini iyi partiye gösteremediniz.sudan bahanelerle elelştir ve git.güle güle

Antepli
Antepli - 3 yıl Önce

MHP Sincan ilce başkanı istifa etti habererk

Manisalı
Manisalı - 3 yıl Önce

Bu ne ara il başkan yardımcısı olmuş tamer akbakkalin dineminde il yonetimine girdi sonra def edildi bir fiil satin alınan akbakkal taragindan

nk
nk - 3 yıl Önce

Geldikleri gibi dönüyorlar. Takdiri İlahi.


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344