İYİ Parti Milletvekili İsmail Ok’tan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen’e sert tepki!

İYİ Parti Hukuk ve Seçim İşleri Başkanı Hasan Seymen’in asimilasyon sözlerine ilişkin yaptığı açıklamalarına bir tepkide İYİ Parti Balıkesir Milletvekili ve TBMM Divan Katip Üyesi İsmail Ok'tan geldi.

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili ve TBMM Divan Katip Üyesi İsmail Ok yaptığı yazılı açıklamasında sert ifadeler kullanarak "Türkiye Cumhuriyeti Devletini ASİMİLASYON YAPMAKLA SUÇLAYANLARIN ve SOROZ’cuların yerli işbirlikçilerinin bırakın bizleri temsil makamında olması ,partimize üye olması bile kabul edilemez . Bu zihniyete mensup olanlar ile aynı kazanda asırlarca kaynasak yine de zerre kadar etkilenmeyiz."dedi

İsmail Ok "Bu kadar ağır bir itham karşısında anında refleks gösterilmesi gerekirken Genel Merkezimiz niçin haftalarca sessiz kalmıştır? Bu izah edilemez ve kabul edilemez bir durumdur." diye sordu.

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili ve TBMM Divan Katip Üyesi İsmail Ok'un açıklaması şu şekilde;

"AKPARTİ’nin sözde çözüm süreci adı altında PKK ile birlikte uyguladığı İHANET SÜRECİNE , ülkemiz üzerinde emperyal emelleri olanlar ;

Yerli işbirlikçilerine kurdurdukları sözde sivil toplum örgütleri ve vakıflar üzerinden destek vermişlerdir.

Bunlardan biri de ;

“Denge Denetleme Ağı” adında kökü dışarıda gövdesi içeride olan sözde sivil toplum örgütüdür !

Bu ihanet süreci “Hendek Savaşları“ ile son bulmuştur. Fakat bedelini de gencecik yaşta yüzlerce vatan evladı kanlarını ve canlarını vererek , binlercesi de gazi olarak ödemiştir.

Şu anda partimiz Genel Başkan Yardımcısı olan Sayın Hasan Seymen de Denge Denetleme Ağında görev yapmış. Ve sözde çözüm sürecinde yaptığı açıklamalarda;

“Türkiye Cumhuriyeti Devletini asimilasyon yapmakla!“ suçlamıştır.

Bu içerisinde bulunduğumuz durum her vatan evladı gibi Şahsımı da derinden sarsmış ve yaralamıştır.

Bu ağır ithamlar asla kabul edilemez! Fakat bu konuda Genel Başkanımız ile görüşmeden açıklama yapmayı da doğru bulmadım.

Nihayet Genel Başkan Yardımcımız Sayın Metin Ergün bir açıklamada bulunmuştur.

Bu kadar ağır bir itham karşısında anında refleks gösterilmesi gerekirken Genel Merkezimiz niçin haftalarca sessiz kalmıştır? Bu izah edilemez ve kabul edilemez bir durumdur.

Tapu senedi Şehit ve Gazilerimizin kanları ile yazılan ;

Türkiye Cumhuriyeti Devletini ASİMİLASYON YAPMAKLA SUÇLAYANLARIN ve SOROZ’cuların yerli işbirlikçilerinin bırakın bizleri temsil makamında olması ,partimize üye olması bile kabul edilemez . Bu zihniyete mensup olanlar ile aynı kazanda asırlarca kaynasak yine de zerre kadar etkilenmeyiz.

Fakat; Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları olmak üzere bütün Şehit Ve Gazilerimizin emaneti olan Türkiye Cumhuriyetini ve kuruluş değerlerini kabul eden , Ayyıldızlı Bayrağımıza benim bayrağım diyen bütün vatandaşlarımıza da İYİ PARTİ güneşi altında yer vardır."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Alo beyefendi bu adam baska partide degil senin partide siyaset yapiyor bos bos konusmayin geregini yapin. Yada sizde mi....

salgın
salgın - 2 yıl Önce

SOY İSİM ÇOK ÖNEMLİ. SOY İSMİ GİBİ DAVRANDI VE SONUÇ ALINDI. TEŞEKKÜRLER. TEBRİKLER.

Kerem
Kerem - 2 yıl Önce

yalan dolan.. oyun... :))))