İYİ Parti'nin 38 milletvekilinin yapamadığını, üç İstanbul büyükşehir meclis üyesi yaptı

İBB Meclisi Mayıs ayı 2. oturumunda gergin anlar yaşandı.

Mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu'nun başlattığı "Canlı yayın" uygulaması, ilginç anları göz önüne sererken, kimin ne yaptığını da anlaşılmasına yardımcı oluyor.

İBB Meclisi Mayıs ayı 2. oturumunda Ak Partili Meclis üyesi Yavuz Selim Tuncer İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i hedef alarak "Darbeci" söyleminde bulundu.

Ak Partili Meclis üyesi Yavuz Selim Tuncer "15 temmuz gecesi TRT'de bir açıklama yayınlandı. açıklamanın sonunda "Yurtta Sulh Konseyi" diye biten bir açıklama yaptı. Bu "Yurtta Sulh Konseyi" açıklamasını 15 Temmuz'dan günler önce, haftalar önce, ortalıkta kim söylüyordu biliyor musunuz?  İYİ Partinin genel başkanı söylüyordu." dedi.

İYİ Parti İBB Meclis üyeleri Yakup Fındık, Oğuz Sarul, Ali Kıdık bu duruma çok sert tepki gösterdi.

İYİ Parti'nin 40 milletvekilinin yapamadığını üç İyi Parti İstanbul Büyükşehir Meclis Üyesi yaptı.

İstanbul halkının menfaati için, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinde onurlu kavgalarını verirken, Meral Akşener'e FETÖ'cülükle suçlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Yavuz Selim Tuncer'e gerekli dersi verdikleri görüldü.  

Meral Akşener'e saldırılara karşı mecliste kendini doğru dürüst savunamayan milletvekillerine güzel bir örnek teşkil ettiği görüldü.

İBB İYİ Parti Meclis Üyesi Ali Kıdık AK Parti’li üye Yavuz Selim Tuncer’e ağzının payını verdi

İBB İYİ Parti Meclis Üyesi Ali Kıdık  şunaları söyledi.

"Ben dünyayı  3 kere dolaşmış bir insanım.

Batman'a  Batman demedim, Trabzon'a Trabzon demedim,İzmir'e İzmir'e demedim "burası benim vatanım" dedim .

"Yurtta Sulh Cihanda Sulh" sözü Atatürk'e ait bir sözdür. Dolayısıyla Sayın Genel Başkana bu sözler üzerine FETÖ ile irtibatlandırmak, Sayın Genel Başkanın tabiriyle söylüyorum "şerefsizlik, alçaklık ve hainliktir" dolayısıyla ben bu arkadaşa o sözlerin tamamını iade ediyorum.

Biz Trabzonlulara Rum demedik, Anteplilere öküz demedik, İzmirlilere gavur demedik, sanatçılara yalaka demedik, esnafa terbiyesiz demedik, gençlere ateist demedik, dolayısıyla burada 132 tane meclis üyesi var Türkiye'yi kucaklamak üzere yola çıkmış, İstanbul'u kucaklamak üzere yola çıkmıştır.

Buradaki arkadaşın özellikle Tevfik Bey'in Türkiye'yi kucaklaması İstanbul'a kucaklaması gerekiyorsa öncelikle görevinden istifa etmesi gerekiyor"

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 12:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürşad YÖRÜKOĞLU
Kürşad YÖRÜKOĞLU - 2 ay Önce

Akp fetocu pkk sevici olduğunu her onurlu insan biliyor

taner alataş
taner alataş - 2 ay Önce

atatürk askerlerinden darbeci olmaz akpli yavşak kendini tanıtıyo sadece o.ç

nk
nk - 2 ay Önce

Yalan mı söylemiş AKP'li?

nk
nk @nk - 2 ay Önce

Boş lafa gerek yok. Devlet Bey karşı çıkmasa idi, açılım tıkır tıkır yürürdü. Siz MHP-yi bırakıp, PKK partisi ile ittifak yapanlara soru o soruyu.

BAHÇELİ BU SORULARIN CEVABINI ALDI MI?
BAHÇELİ BU SORULARIN CEVABINI ALDI MI? @nk - 2 ay Önce

KCK'nın kuruluşunda dahlin var mı?: “(Erdoğan'a hitaben) İmralı canisiyle mektuplaştın mı? Öcalan canisinin İmralı adasından günübirlik giriş-çıkışlarına onay verdin mi? Şahsen temas kurdun mu? Kandil'deki PKK'lılara dinlenmesin diyerek kriptolu telefon gönderdin mi? KCK'nın kuruluşunda katkın ve dahlin var mı? PKK ve HDP'ye başkanlık karşılığında federasyon ümidi verdin mi? Erdoğan'ın yüreği varsa, örtbas edeceği karanlık bir ilişkisi yoksa, bu sorularımı cevapsız bırakmaz. Kaynak: Bahçeli'den Erdoğan'a Soru: Kandil'deki PKK'lılara Kriptolu Telefon Gönderdin mi?

Habele-Hubele
Habele-Hubele @nk - 2 ay Önce

Öcalan'a kadın gönderdikleri doğru mu neval kavcar?

Samet YILMAZ
Samet YILMAZ @nk - 2 ay Önce

söyleyenler fetoşun sümüklü mendilini yiyen deyyusu Ekberler sen yakında İmranlı'da elçi olacaksın neftalyan kasar

kaan42
kaan42 - 2 ay Önce

konuş kardeşim hadsizlere

Çetin bayraktar
Çetin bayraktar - 2 ay Önce

Devleti fetöcüler yönetiyor bunu kendileride biliyor siyasi fetöcülere dokunamıyırlar işin içinde kendileride var

Ömer Tekin
Ömer Tekin - 2 ay Önce

O üç babayiğit bir dahaki seçime encümen olur vekil olur olsunlarda helal olsun onlara ama sen bu provakatörlükle bu hazımsızlıkla yalakalıkla olsa olsa sarayın kapısına köpek olursun zamanında, hiç bir siyasi ayağına dokunmak istemediğiniz fetöcü piçlere yapmış olduğunuz köpeklik gibi.


SIRADAKİ HABER