İYİ Parti'nin adayı Emre Kınay “Ilımlı sosyalizme yakınım”

İYİ Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Emre Kınay Hakan Aksay'ın sorularını yanıtladı

İYİ Parti'nin adayı  Emre Kınay “Ilımlı sosyalizme  yakınım”

yi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in bizzat teklif götürdüğü oyuncu Emre Kınay, Hakan Aksay'ın konuğu oldu. Kendisini ılımlı sosyalizme yakın bir kişi olarak tanımlayan Kınay "Seçilirsem Saray'a gitmem, halka açık yerlerde görüşürüm ama" dedi. 

CHP ve İYİ Parti Kadıköy'de ayrı adaylar gösterdi. Konuyla ilgili Hakan Aksay'ın "Oyları bölüyor musunuz?" sorusuna Kınay şöyle yanıt verdi:

Kadıköy'de demokrasi örneği veriyoruz. Oyların bölünmesi söz konusu değil. Çünkü Cumhur İttifakı'nın esamesi okunmuyor.

Kınay seçim sonuçları konusunda iddialı da konuştu, "Kadıköy'de ben kazanacağım. Anket açıklamayacağım ama önde gidiyoruz" dedi.  

Hakan Aksay'a adaylık sürecini de anlatan İYİ Parti adayı Kınay; "49 yaşına geldim. Oyun oynamaktan öte, yeni şeyler söylemek lazım. Meral Akşener bir gün oyunumu izledi. Oyundan sonra çay içtik. Memleketin sorunları konusunda kazan kaynattık. Bu görüşmeden 3 ay sonra teklif geldi" diye konuştu.

"İYİ Parti adayı olmayı gururla söylüyorum" ifadesini kullanan Emre Kınay kendisini " Laik, önder olarak Atatürk'ü seçmiş,  sol görüşlü, hatta ılımlı sosyalizme yakın" bir insan olarak tanımladı.

Belediye başkanı seçilmesi durumunda Saray'a gitmeyeceğini, ama halka açık yerlerde görüşeceğini söyleyen Kınay, AKP adayı Binali Yıldırım hakkında ise farklı konuştu: "Sempatik bir insan, kazanırsa görüşürüm"

YORUM EKLE
YORUMLAR
Habele-Hubele
Habele-Hubele - 5 ay Önce

İYİ Parti, merkez olma iddiasında. Dolayısıyla seçmen sosyolojisini göz önüne alır ve Kadıköy'de Emre Kınay'ı aday göstermesi şaşırtıcı değil. Asıl yadırganması gereken, her yerde ülkücü aday aramak zarureti. Ülkücüler maalesef her yerde en göz dolduran ve halkın teveccühüne mazhar olan insanlar değil, keşke olsa ama değil, belki de eşyanın tabiatı icabı değil. Türk milleti ile meselesi var mı Emre Kınay'ın? Yok. Eee _? Problem ne?

ÜLKEM
ÜLKEM - 5 ay Önce

SEN ÜLKENİ MİLLETİNİ BAYRAĞINI SEVEN BİRİSİ YOLUN AÇIK OLSUN

Bekir Boy
Bekir Boy - 5 ay Önce

Hani lan sosyalist emperyalistler Türkleri esir etmişlerdi ! Ne oldu Doğu Türkistan'a ??? Çakma ülkücüler şimdi sosyalist mi oldular ???

Habele-Hubele
Habele-Hubele - 5 ay Önce

Bekir, ideolojiler vs. işin kılıfıdır. Türk'e göre Türk için sosyalizmde olur, başka şey de. Karşı da olur aynı ideoloji, hatta din! Sosyalizmi arzulayan veya sosyalizm rejimi değil ama bütünüyle yersiz olmayan tezleri Türk milletinin menfaatine görmek suç mu? Değil. Mühim olan Türk için mi istiyor ve Türk için olmadığı, uzantı olmayı reddeden bir tavır içinde her şey olabilir. Türk milliyetçilerinin kavgası sosyalizm ile değil, o tali bir mesele. Ancak Sovyet Rusyanın peyki olmamaya! Kavgamız Türk istiklali içindi! Kavgamız Sünni-Alevi kavgası da değildi, Alevilerin kahır ekseriyeti sosyalist diye de değildi. Kavga Türkiye Rus peyki olmasın idi. Türklere kasteden silahı değişince hoşgeldin mi diyeceğiz? Bakınız FETÖ. Sosyalizm bir bahaneydi Rus uzantıları için. Bugün öyle bir tehdit yok, Erdoğan ve Bahçelinin yol arkadaşı Perinçek hariç Rus ve Çin güzellemesi de yok. Sözünüzü oraya söylerseniz anlamı olur. Bence Bahçeli de milliyetçilik ile bir bölen bir adam. Ne olacak şimdi? Milliyetçilik alet çantasına aldı diye milliyetçi mi olmayacağız. Çelişkileri mi görmeyeceğiz. Veya Erdoğan milliyetçi oldu ama otoriter rejiminin payandası kıldı milliyetçileri. Milliyetçiler boyun mu eğeceğiz? Ben demokrat bir milliyetçiyim. Selametle!

SIRADAKİ HABER