“İYİ Parti şokta!” “Akşener süreci ‘İYİ’ yönetemedi’

Uluslararası Siyaset, Ekonomi ve Strateji Araştırma Merkezi (USESAM) Yönetim Kurulu Başkanı Müseyip Erdoğmuş, İYİ Parti’nin yapılan son araştırmalarda çok kan kaybettiğini söyledi.

“İYİ Parti şokta!” “Akşener süreci ‘İYİ’ yönetemedi’

Türkiye’nin en Saygın Araştırma şirketlerinden USESAM’ın Nisan Ayında yapmış olduğu Siyasi Eğilim Anket sonuçları, bazı partileri şoka soktu. USESAM Araştırma Şirketinin sonuçlarına göre, bugün seçim olsa İYİ Parti’nin alacağı oy yüzde %2,7 olarak çıktı.

“SONUÇ İYİ PARTİ’DE ŞOK ETKİSİ YARATTI”

USESAM Yönetim Kurulu Başkanı Müseyip Erdoğmuş yaptığı açıklamada şunları söyledi:

ÜMİT ÖZDAĞ’DAN SONRA BÜYÜK SIKINTI YAŞANDI”

“İYİ Parti, MHP’den koparak küskün tabanıyla birlikte yeni bir soluk olmak adına kuruldu. Ancak İYİ Parti’de de süreç ilerledikçe kendi içinde çözülmeler ve fikir ayrılıkları meydana geldi. Özellikle partinin kurucular kadrosunda yer alan Ümit Özdağ olayından sonra parti çok büyük bir sıkıntı yaşadı.”

AKŞENER SÜRECİ ‘İYİ’ YÖNETEMEDİ’

İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in, İYİ Parti’nin kurulduğu günden bugüne kadar kendini belli bir fikir ve iddia üzerine oturtamadığını ve bu nedenle de seçmene güven vermediğini vurgulayan USESAM Yönetim Kurulu Başkanı Müseyip Erdoğmuş, “İYİ Parti’nin adı konmasa da özellikle HDP’ye yakın duruşu, Ermeni meselesi ve belediye seçimlerinde takındığı tavır, seçmene güven vermedi.
Özellikle sağ seçmen İYİ Parti’den koptu. İYİ Parti’de sadece CHP küskünleri olan yüzde 2 veya yüzde 3’lük bir kesim kaldı. Büyük iddialarla yola çıkan Sayın Akşener maalesef siyasi süreci ‘İYİ’ yönetemedi.”
ifadelerini kullandı.

Müseyip Erdoğmuş

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adnan
Adnan - 6 ay Önce

Yazdığınız habere önce kendiniz inandınızmı acaba ?

Dursun Şahin
Dursun Şahin - 6 ay Önce

Bu tip masa başında hazırlanan bir anketi sitenizde vermekle ne yapmak istiyorsunuz anlamak zor, takipcileiniz dünyadan haberi yok mu zannediyorsunuz, hergün değişik anket şirketleri anket sonuçları yayınlıyor insanların bunlardan haberi olmaz mı zannediliyor kelli felli site yazarları var en az onlara karşı asparagas anketlerin yayınlanması yanlış oluyor, bizletin sadece bu sitede yayınlanan yazılara iman ettiğimiz falan zannedilmesin

Kerim Şahin
Kerim Şahin - 6 ay Önce

Sipariş anket böyle olur,Barzani dostluğu,osman öcalana trt programı,şivan perver le türküler,Dolmabahçe mutabakatı Akp nin oyunu arttırıyor,Ermeni kilisesinde volkan bozkırlının açıklamaları Akp nin oyunu arttırıyor öylemi?

ülkücü
ülkücü - 6 ay Önce

Bu da mı Ümit Özdağ'ın yalancı iftiracı ve fitneci takımı a kadrosundan.Acıyorum sizlere yazık!

Sng
Sng - 6 ay Önce

Taraflı olduğunuz
Çok belli oluyor.
Çizgi film ile birde
Deneyin... Hahh ha

Kerim Şahin
Kerim Şahin - 6 ay Önce

İyi parti niye hdp ile bir arada diye kamuoyu oluşturma gayretiniz sizi çoook yoracak anlaşılan.

takipçi
takipçi - 6 ay Önce

Sizin canınız öyle istiyor ama ümit özdağın alacağı oy %1 i geçemez gibi geliyor bana. Yükselen bir parti varsa Yeniden Refah Partisidir

Ülkü sevdalısı
Ülkü sevdalısı - 6 ay Önce

Maalesef yönetmedi özellikle ülkücü camia hayal kırıklığına uğradı. Karşısında alternatif bir partinin olmaması belki biraz daha idare ettirebilir ama böyle giderse sonu çok uzak değil.