İYİ Parti’de İstifalar Durmuyor!

22.dönem MHP Bursa milletvekili Burhan Orhan ve Kurucular Kurulu Üyesi ve GİK eski üyesi Betül Bayraktar Orhan hem görevlerinden, hem de İYİ Parti'den istifa ettiklerini duyurdular.

İYİ Parti’de İstifalar Durmuyor!

21 dönem MHP Bursa milletvekili Burhan Orhan  yaptığı açıklamada "Söylem ve eylem hiçbir zaman birbirini tutmadı. Büyük başarılar elde etme ideali ile çıkılan bu yolda " küçük olsun benim olsun" anlayışı, sistemsizlik, liyakatsiz yapılanma, vefasızlık, kısır çekişmelerin yanı sıra Ülkücüler için BÖL, PARÇALA, ÇATIŞTIR zihniyetiyle yapılanlar şahsımda partiyi hangi zihniyet yönetmekte ve elinde tutmaktadır sorusuna cevap arama zaruriyeti oluşturmuştur.
Cevap bulamadığım ve anlamlandıramadığım bu süreç İYİ PARTİYE olan inançlarımın tamamen yok olmasına sebep olmuş ve beni bugün itibariyle İYİ PARTİ ile yol ayırımına ve tüm görevlerimden ve üyeliğimden istifa noktasına getirmiştir."
dedi.

İşte Burhan Orhan'ın o açıklaması;

"Devlet tecrübesi ve siyasi birikimi birbirinden kıymetli insanlarla bir araya gelerek, her zaman övündüğüm TÜRKİYEM, TÜRK MİLLETİ ve geleceğimiz olan ÇOCUKLARIMIZ için büyük bir inançla, güzel şeyler yapabilmek adına temelin ilk harcını koyarak Meral Akşener'le yol arkadaşlığımızı başlattık.

Meral Akşener hareketi olarak yaktığımız meşaleyle Milliyetçi kadroların iktidara taşınacağı, Milliyetçilerin çoğunlukta olduğu bir meclis oluşturmak hayaliyle süreci devam ettirdik.

Ancak süreç içinde yaşananlar Türk siyasetini İYİ PARTİ'nin doğumuna şahit etti.

İYİ PARTİ merkezde olacak, herkesi kucaklayacak ve iktidara gelecek bir parti olarak yola çıktı.

Fakat söylem ve eylem hiçbir zaman birbirini tutmadı. Büyük başarılar elde etme ideali ile çıkılan bu yolda " küçük olsun benim olsun" anlayışı, sistemsizlik, liyakatsiz yapılanma, vefasızlık, kısır çekişmelerin yanı sıra Ülkücüler için BÖL, PARÇALA, ÇATIŞTIR zihniyetiyle yapılanlar şahsımda partiyi hangi zihniyet yönetmekte ve elinde tutmaktadır sorusuna cevap arama zaruriyeti oluşturmuştur.

Cevap bulamadığım ve anlamlandıramadığım bu süreç İYİ PARTİYE olan inançlarımın tamamen yok olmasına sebep olmuş ve beni bugün itibariyle İYİ PARTİ ile yol ayırımına ve tüm görevlerimden ve üyeliğimden istifa noktasına getirmiştir.
Gereğinin yapılmasını bilgilerinize sunarım. "

Burhan Orhan

Betül Bayraktar Orhan'da İstifa etti

Kurucular Kurulu Üyesi ve GİK eski üyesi Betül Bayraktar Orhan ise istifa dilekçesinde, "Bugün varılmak istenen hedefin ve süreç içinde izlenen yolun, partimizin kuruluşundaki ilkeleri, hedefleri ve topluma vadettikleri ile örtüşmediği konusunda kanaatim beni bugün itibari ile İYİ Parti’deki tüm görevlerimden ve üyeliğimden istifa etme noktasına getirmiştir" ifadesini kullandı. 21'inci dönem milletvekili Burhan Orhan da aynı gerekçelerle İYİ Parti'deki tüm görevlerinden ve parti üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

"Memleket meseleleri ile dertlenen bizler taşın altına bedenimizi koymazsak, başkasından ne bekleyebiliriz anlayışıyla iyi şeyler yapmak, çağdaş, kurumsal, etik yönetim ilkeleri ile ülke yönetimine ve geleceğe umut olmak amacıyla yola çıktığımız İYİ PARTİ hareketinde Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulunda görev aldım.

Özellikle "Gençlerin " ve "Kadınların" siyasette ve ülke yönetiminde etkili olarak daha iyi bir Türkiye için görev alacakları en doğru yerin İYİ PARTİ olduğuna inancım tamdı. Ancak süreç içinde bu konuların sadece parti tüzüğünde birer madde ve göstermelik söylemler olmaktan öteye gitmediğine hepimiz şahit olduk.

Ayrıca bu süreçte gördüklerim, birçok konuda başlangıç ilkelerinden çoktan vazgeçildiğini, memleket meselesinin başka yerlere evirildiğini fark etmemi sağladı. Bu farkındalık hem dünya hem ahret inancım gereği taşıyabileceğim bir vebal değildir.

Bugün varılmak istenen hedefin ve süreç içinde izlenen yolun, partimizin kuruluşundaki ilkeleri, hedefleri ve topluma vadettikleri ile örtüşmediği konusundaki kanaatim beni bugün itibari ile İYİ PARTİ deki tüm görevlerimden ve üyeliğimden istifa etmek noktasına getirmiştir.

Gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim. "

Betül Bayraktar Orhan


 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 20:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut yigit
Mahmut yigit - 6 ay Önce

Katilimlarida haber yapsaniz tarafsiz olsaniz

Oguzhan asilturk
Oguzhan asilturk - 6 ay Önce

ip tiyatrosu buraya kadar. gerisi yok.

SIRADAKİ HABER