İyi Parti’den zehir zemberek açıklama ile istifa eden Vedat Yenerer: Sürekli ABD'den birilerini partiye getiriyorlar

İYİ Parti'nin kurucuları arasında yer alan Meral Akşener'in eski danışmanı Vedat Yenerer istifa sonrası dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İyi Parti’den zehir zemberek açıklama ile istifa eden Vedat Yenerer: Sürekli ABD'den birilerini partiye getiriyorlar

İYİ Parti'nin kurucuları arasında yer alan Meral Akşener'in eski danışmanı Vedat Yenerer istifa sonrası Ulusal kanalda önemli açıklamalarda bulundu.

Vedat Yenerer, Ege'de Yunan işgallerini protesto etmek için yaptığı girişimin Akşener tarafından, "Adalara çıkma bu projeyi durdur. Bilmediğin başka şeyler var" sözleriyle engellendiğini söyledi.

Yaşanan olaya "Böyle milliyetçilik olur mu yahu" sözleriyle sert tepki gösteren Yenerer, "Beni o adalara çıkartmayan, söz verdiği halde engelleyen Sayın Meral Akşener ne yaptı, dün gece sözde Çankaya Belediyesi'nin sözde Atatürk Barış ödülünü Yunanistan eski Başbakanı Sayın Yorgo Papandreou'ya verdi. Devamlı ABD'den birileri bize geliyor. Sanki Türkiye'de vatan evladı kalmadı" ifadelerini kullandı.

"PARTİDE GİZLİ GÜNDEM VAR DEMEKTİR"

Yaşanan olaya sert tepki gösteren Yenerer, "Şimdi ben buradan soruyorum, bilmediğimiz şey nedir. Bu konunun uzmanıyım, kitap yazmış biriyim. Bu partide bilmediğim bir şey varsa. Burada gizli bir gündem var demektir" dedi.

"BÖYLE MİLLİYETÇİLİK OLUR MU"

Vedat Yenerer istifaya giden süreci şu sözlerle anlattı:

"Biz bir organizasyon yaptık ve Ege'de yunan işgallerini protesto etmek için kalktık Çeşmeye gittik ve feribot iskelesine geçtik. Benim orada olduğumu, o protesto gösteresini yapacağımızı herkes biliyor. Fakat ne oldu. İlçe başkanı bana, hem de milliyetçi olduğunu söyleyen bir ilçe başkanı, "Sakız Adası'na giden feribot bizim dostumuz, onun işleri bozulur, ayıp olur o yüzden biz bu etkinliğe katılamayız" dedi. Böyle milliyetçilik olur mu yahu.

"İKİ KEZ ENGELLENDİM"

Sivil toplum örgütleri, gazetecilerden oluşan bir heyetle bu adalara çıkma girişiminde bulundum. İki kez engellendim; Birinde genel başkan aradı, Sayın Meral Akşener. "Adalara çıkma bu projeyi durdur. Bilmediğin başka şeyler var." dedi. Şimdi ben buradan soruyorum, bilmediğimiz şey nedir. Bu konunun uzmanıyım, kitap yazmış biriyim. Bu partide bilmediğim bir şey varsa. Burada gizli bir gündem var demektir."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sabri Göç
Sabri Göç - 4 ay Önce

GÖZÜM ZATEN BU VEDAT ‘I TUTMAMIŞTI. İYİKİ PARTİDEN ATMIŞLAR.

Orhan Kılıçoğlu
Orhan Kılıçoğlu - 4 ay Önce

Vedat Efendi, herkese olduğu gibi sana da inanmıyorum. Bir değişik adamsın(!)

gerçekleri kabul edelim
gerçekleri kabul edelim - 4 ay Önce

pensilvanyaya bağlıdır türkiyede çoğu siyasetçi oraya bağlı sağ sol farketmiyor.

Hilas YAGRUT
Hilas YAGRUT - 4 ay Önce

YAV SAAÇ Amerikaya giden başbakan olur. Bunu bilmimidin. Hele USA ya staja gidinceye kadar istifa etmeseydin iyi olcekti be. Gelen ABD lileri dinleyip bize de anlatsana. Geçen sene ABD ler bizim çayıra geldiler. Bunlar heryere geliler. Bir partinin kuruluşunda kimlerin elele tutuşup geldiklerini bilmiyorsan. Ben sana ne anlatayım. ABD de staj yapanlarla görüşmeni tavsiye ederi. ANLADIN SEN O NU