İYİ Partili Ağıralioğlu kime sinyal çakıyor?

Saadet Partisi Milletvekili Cihangir İslam'ın sözlerine tepki gösteren İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, "15 Temmuz bir alçaklıktır, alçakça bir suikasttir. Bu suikastın karşısında durmak dini, milli ve vicdani bir vecibedir." dedi.

banner311

İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, Saadet Partisi (SP) İstanbul Milletvekili Cihangir İslam'ın kamuoyunda tepkilere yol açan sözlerine ilişkin, "Bu beyanatları talihsiz beyanatlar olarak görüyorum. Bu hezeyanları çok gördük. Bunlar Emre Uslu denilen mahlukatın cümlelerini andırıyor." dedi.

Ağıralioğlu yaptığı açıklamada, SP İstanbul Milletvekili Cihangir İslam'ın önceki gece Meclis Genel Kurulu'ndaki konuşmasında, 15 Temmuz için sarf ettiği "iki batılın çatışması" şeklindeki sözlerine tepki gösterdi.

15 Temmuz darbe girişimini, milletin iradesine yönelmiş bir suikast olarak değerlendiren Ağıralioğlu, "15 Temmuz kalkışmasının arkasında devletini, milletini itibarsız hale getiren bir suikaste karşı devlet ve millet el ele vererek karşılık vermiştir. Dolayısıyla 15 Temmuz darbe girişimine karşı ortaya konulan iradeyi kimse hafife alamaz. Bunu hafife almak milletimize hakarettir." diye konuştu.

"15 TEMMUZ KALKIŞMASINA MEŞRUİYET ALANI AÇILAMAZ"

İktidarın, daha önceki hatalarının eleştirilebilineceğini ancak bundan darbe girişimini hafife almak gibi bir sonuca varılmayacağını kaydeden Ağıralioğlu şunları söyledi:

"15 Temmuz ile devletin yönetimini elinde bulunduran siyasal organizasyonun daha önce yapmış olduğu hatalarının bu bedeli ağırlaştırdığı düşünülebilir ama bu, 15 Temmuz kalkışmasında devletin ve milletin mukavemetini hafife almayı gerektirmez, bunu da doğru bulmuyoruz. 15 Temmuz'da milletimiz, devletin itibarının ziyan olmasına engel olmuştur. 15 Temmuz kalkışmasına en ufak bir meşruiyet alanı açılmasını devletimiz ve milletimiz için hakaret olarak kabul ediyoruz. 15 Temmuz bir alçaklıktır, alçakça bir suikasttir. Bu suikastın karşısında durmak, dini, milli ve vicdani bir vecibedir."

Yavuz Ağıralioğlu, Pensilvanya'da bulunan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in, 28 Şubat sürecinde merhum Necmettin Erbakan için "Kalbim ona ısınmadı" şeklindeki demecini hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"28 Şubat'ın tasallutu altında mukaddesatımız örselenirken, kendini kurtarmak içini merhum Erbakan'a 'kalbim ısınmadı' cümlesini Müslüman'ca bir cümle olarak görmemiştik. Şahsiyetli bir Müslüman'ın 28 Şubat şartlarında kullanabileceği bir cümle değildi o cümle. Çünkü 28 Şubat'ta tasallut altına alınmaya çalışılan şey mukaddesatımızdı. Erbakan Hoca'yı Müslüman olduğu için, mukaddesatçılığı bir siyasal dil olarak devlette hakim kılmaya çalıştığı için vuruyorlardı."

Bir Müslüman'ın güç karşısında yıkılmasını şahsiyetsizlik olarak değerlendirdiklerini, FETÖ elebaşı Gülen'in Erbakan Hoca'ya yönelik demeçlerini de bu çerçevede gördüklerini vurgulayan Ağıralioğlu, "Saadet Parti'li milletvekili arkadaşımızın beyanatlarını talihsiz beyanatlar olarak görüyorum.Çok ciddiye almamak gerekir. Bu hezeyanları çok gördük. Bu hezeyanlar Emre Uslu denilen mahlukatın cümlelerini andırıyor." ifadesini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Orkun Dan
Orkun Dan - 2 yıl Önce

Hadi ordan be! İyi parti manifestosunda böyle bir şey yok. Bu beyanat kendisini bağlar. Fetönün siyası ayağı nerede, hala bulunamadı mı yoksa yönetimde de kimse farkında değil mi.
Türk olmaktan gocunanlara; bu vatanı kimse bize hediye etmedi. anlımızın akıyla atam Alpaslan ve onun öncüleri kan döke döke bu toprakları vatan yaptılar. Sonradan sıkışanı vatanımıza davet ettik, onların yaptığına bak! Türk yokmuş falan filan. Hadi ordan....

Tuna topçu
Tuna topçu - 2 yıl Önce

dolaş olup, ortaklıklar kurup ülkenin kaymağını yiyorlar, bağı, bahçeyi kökünden yağmalıyorlar. Yavuzda o bahçeye göz dikmiş durumda

Keşif
Keşif - 2 yıl Önce

Sizi tebrik ediyoruz ama inanın herkes farkında bu sinyallerin bu ilk defa değil

Cem kuşçu
Cem kuşçu - 2 yıl Önce

Evt. Ahlaken fikrden sadece Show amaçlı sergi yapıyor

Ayşe yıldız
Ayşe yıldız - 2 yıl Önce

Muhsin yazıcıoğlunun arkadaşı veya ekolünü felsefesini takip etmediği her kelimesinde belli

Yusuf kaptan
Yusuf kaptan - 2 yıl Önce

Hadi oradan üçbeş sayfa Siyasal İslam dili öğrenmiş geçmişi meczupluklarla dolu Atatürk düşmanı menfaatçi biri muhsin başkana da inanılmaz hakaretler yapmıştı

Recai Ünal
Recai Ünal - 2 yıl Önce

15 Temmuz'un ne olduğu, ne olmadığı açık seçik belli olmadı henüz; "destan" demek de, "rezalet", "skandal" demek de şu anda yersiz.

Recai Ünal
Recai Ünal - 2 yıl Önce

İlk fısatta, en yakın zamanda, hemen, derhal, çabucak görevden alınmalı; İYİ Parti'nin sorumluluğunun ağırlığını taşıyabilecek biri değil Yavuz Ağıralioğlu.