İYİ Parti’li Aytun Çıray, Mansur Yavaş’ın hizmetlerinden rahatsız oldu!

İYİ Parti İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı hedefe koyarak bir dizi paylaşımda bulundu.

banner311
İYİ Parti’li Aytun Çıray, Mansur Yavaş’ın hizmetlerinden rahatsız oldu!

Aytun Çıray, twitter hesabından yaptığı paylaşımda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın koronavirüs salgını sebebiyle aldığı tedbirler ve yaptığı hizmetleri kast ederek

“Görevi gereği:

-İhtiyaç sahiplerine yardım eden.

-Koç ailesinin yaptığından farksız doktorlara kalacak yer veren.

-Otobüsleri sterilize eden

-Evinizi havalandırın diyen vs. -yörelerindeki- belediye başkanlarını geleceğin lider ilân ediyorlar. Demirel'in bir fıkrası geldi aklıma.”

Bu paylaşım sonucu büyük tepki alan hazımsız Çıray Twitter’da adete linç edildi. Özellikle “Belediye başkanlarını geleceğin lider ilân ediyorlar.” cümlesinin tepki aldığı gözlendi.

Bu gelişmelerden sonra İYİ Parti İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray yeni bir paylaşımda bulunarak “Sn Erdoğan da "iyi belediye başkanı diye başbakan oldu. Ülkenin hali ortada. Demek ki devlet yönetmek farklı. Üstelik bu sözlerimden sadece bir grubun alınganlık ve trolleşme göstermesi ilginç! İzmir, İstanbul aynı hizmetleri vermiyor mu? Onları sevenler olgunluk gösteriyorlar.” Sözleri ise Ülkücülerin büyük tepkisini çekti.

Mansur Yavaş'tan video

Öte yandan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Anakara’da 22- 28 Mart sürecinde yapılanların anlatıldığı bir video paylaştı.

Videoda son bir haftada yapılanlar grafik halinde anlatıldı.

İzmir Milletvekili olan Çıray’ın “İzmir karantinaya alınmalı” sözleri İzmir’deki başarısızlığı gözler önüne serdi.

İYİ Parti İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, "Elimde bir veri yok ancak İzmir'in söylendiği gibi çok vaka varsa kentte izolasyon yapılmalı. Sokağa çıkma yasağı ve kente girişlerin sınırlandırılması gibi önlemler alınmalı" demişti.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2020, 08:33

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.