İYİ Parti’li Aytun Çıray Ülkücülere ‘trol’ dedi

İYİ Parti İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı hedefe koyarak bir dizi paylaşımda bulunmuştu.

banner311
İYİ Parti’li Aytun Çıray Ülkücülere ‘trol’ dedi

İYİ Parti'nin kurulduğu ilk günden beri, "Buralarda tek ülkücü kalmayacak" deyip söylem ve eylemleriyle parti içinde belli bir gruba cephe alan Aytun Çıray, son yaptığıyla bardağı taşırdı.
Aytun Çıray, twitter hesabından yaptığı paylaşımda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın koronavirüs salgını sebebiyle aldığı tedbirler ve yaptığı hizmetleri kast ederek
“Görevi gereği:
-İhtiyaç sahiplerine yardım eden.
-Koç ailesinin yaptığından farksız doktorlara kalacak yer veren.
-Otobüsleri sterilize eden

-Evinizi havalandırın diyen vs. -yörelerindeki- belediye başkanlarını geleceğin lider ilân ediyorlar. Demirel'in bir fıkrası geldi aklıma.” demişti.

ÜLKÜCÜLERDEN TEPKİ YAĞDI

Ülkücüler, partiler üstü gördükleri Mansur Yavaş'a sahip çıktılar.

Aytun Çıray'a tepki gösteren binlerce paylaşımda, Belediyeden talep ettiği kadro ve ihaleleri alamadığı için hırçınlaştığı, Mansur Yavaş'ın kendisini belediye işlerine karıştırmadığı için Yavaş’a karşı kin beslediği yorumları yapıldı.

İYİ Parti İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray yeni bir paylaşımda bulunarak “Sn Erdoğan da "iyi belediye başkanı diye başbakan oldu. Ülkenin hali ortada. Demek ki devlet yönetmek farklı. Üstelik bu sözlerimden sadece bir grubun alınganlık ve trolleşme göstermesi ilginç! İzmir, İstanbul aynı hizmetleri vermiyor mu? Onları sevenler olgunluk gösteriyorlar.” Sözleri ise Ülkücülerin büyük tepkisini çekti.
Bu paylaşımda “Üstelik bu sözlerimden sadece bir grubun alınganlık ve trolleşme göstermesi ilginç!”
demesi Ülkücüleri çileden çıkardı.

Aytun Çıray daha sonra bu paylaşımını silmek zorunda kaldı.

AYTUN ÇIRAY’IN ÜLKÜCÜ TAHAMMÜLSÜZLÜĞÜ VE MANSUR YAVAŞ ÖFKESİ

İYİ Parti İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray , Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında  paylaşımlarda bulunmuş ve tahammülsüzlüğünü ortaya koymuştu. 

Çıray, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı'nı kendisini "Atatürk"e benzetip istismar etmekle suçlamıştı. 

Çıray daha öncede CHP'nin İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in babası ile ilgili olarak tepki gösteren Ülkücüleri FETÖ’cü olarak suçlamıştı.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2020, 08:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.