İYİ Partili Hafız İbrahim Özkan İBB meclisinde Ak Partililerin yüzüne haykırdı ‘Omurgalı olun’

İBB İYİ Parti Grup başkanı Hafız İbrahim Özkan söz alarak kürsüye çıktı. Özkan İYİ Parti’ye sataşılması üzerine resmen haykırdı.

banner311

İYİ Partili Hafız İbrahim Özkan konuşmasında ‘Sanki Ak Parti ile bu coğrafyaya İslam geldi. Yetenekli olan insanlarız, okuduğunu anlayan, analiz eden, sorgulayan, insanlarız.

 Ama bu Eşari kafası 1517 Mısır'ın fethi ile bu Eşarilerin, hilafetle Osmanlı döneminde gelmesi, akılcılığı bir tarafa bırakmış, nakilciliği öne çıkarmıştır. Şimdi ortaya çıkan konuya bakıyoruz, Cumhuriyet Halk Partisi ile ne alakası var benim söylediklerimin.  Sanki din partiler için indirilmiştir şuna emin olun ki din insanlar için indirilmiştir. Şimdi burada bizim tarafımızda dönerek vatan haini ile suçlanıyoruz. Vatan haini kimdir? Kimin vatanseverliğinin sorgulayacağız, okul kitaplarından Arif Nihat Asya'nın Bayrak şiirini kaldırımlardan mı bunu duyacağız, Andımızı kaldıranlardan mı duyacağız, Nemutlu Türküm Diyene lafından imtina edenlerden mi duyacağız, Oslo sürecini başlatıp Habur'da mahkemeleri kurup Türkiye Cumhuriyeti'nin şerefli hakim ve savcılarını eşkıyanın ayağına getirenlerden mi öğreneceğiz. Bakın biraz omurgalı olun, omurga sadece iskelet sistemini ayakta tutmaz, karakteri de tutar lütfen karakterli olun bize elini uzatarak vatan haini ile suçlamak ne hakkınızdır ne de haddinizdir. dedi.
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.